GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-03-2021 15:33   Güncelleme : 28-03-2021 15:38

İstanbul Güngören'de yaşayan Ömer Okumuş, bir kadından sahte hesaptan gelen arkadaşlık isteğini kabul etmesiyle şantajların hedefi oldu. Kaynak: Ömer Okumuş sahte hesaptan gelen isteği kabul etti, başına gelmeyen kalmadı

whatsapp sharing button

messenger sharing button

email sharing button

A+A-

Ortak arkadaşları olduğunu düşünerek arkadaşlığı kabul eden, ertesi gün gelen telefonda ise çıplak bir kadının görüntüsüyle karşılaşan Okumuş'un ekran kaydını alan kişiler şantaja başvurdu. 
Bu görüntüyü ailesine ve arkadaşlarına atmakla tehdit ederek para isteyenlerin yakalanmasını isteyen Okumuş, savcılığa suç duyurusunda bulundu. Bir çok kişinin aynı yöntemle şantaja uğradığı belirtiliyor. İddiaya göre, bir derneğin başkanlığını da yapan Ömer Okumuş, sahte bir sosyal medya hesabından bir kadından arkadaşlık isteği aldı. İstek aldığı hesap daha sonra Okumuş'a görüntülü arama isteği gönderdi. İsteği kabul eden okumuş, telefon ekranında çıplak bir kadın görüntüsü görerek  saniyeler içerisinde telefonu kapattı fakat şantajcılar bu görüntüyü kaydetti. O anda kendisi de terlediği için  atlet giymediğini belirten belden yukarısı çıplak olan Okumuş'tan para isteyen kişi ya da kişiler, para göndermediği takdirde görüntüyü ailesine ve arkadaşlarına atmakla tehdit etti.

815952f3d0f2bb35a7071cb1927f29b0.jpg

"UYKU SERSEMLİĞİMDEN BU TUZAĞA DÜŞTÜM"

Kaynak: Ömer Okumuş sahte hesaptan gelen isteği kabul etti, başına gelmeyen kalmadı