SİYASET
Giriş Tarihi : 11-04-2021 18:27   Güncelleme : 11-04-2021 19:49

Gelen son dakika bilgisine göre, Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, İstanbul'dan Batman'a giderken uçakta rahatsızlandı. Batman'da gıda zehirlenmesi nedeniyle hastaneye kaldırıldı.

TDP lideri Mustafa Sarıgül,İstanbul'dan  Batman'a giderken uçakta rahatsızlandı.Batman hava alanını arayan görevliler durumu yetkililere bildirdiler. Çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Sabah saatlerinde uçakla Batman Havalimanına  inen Sarıgül, Bunun üzerine  Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü.

Burada yapılan incelemede Sarıgül'ün gıda zehirlemesi geçirdiği belirlendi. 3 saatlik tedavisinin ardından taburcu olan Sarıgül, partisinin Batman İl Kongresi'nin yapıldığı düğün salonuna geldi.

Kongrede sağlık durumuna ilişkin açıklama yapan Sarıgül, gıda zehirlenmesi geçirdiği ifade ederek, kendisiyle ilgilenen sağlık çalışanlarına da teşekkürlerini iletti.

Sarıgül, "Bugün büyük heyecanla, büyük gururla Batman'a gelmenin onurunu yaşıyoruz. Biraz gecikmeli geldim. Allah, hepimize önce sağlık versin. Gıda zehirlenmesi yaşadım. Sağlık çalışanlarımıza ne kadar teşekkür ve dua etsek azdır. 3 saat önce gerçekten bir sağlık problemiyle karşı karşıyaydım. Allah'ıma hamdolsun ki bugün bu güzel ilimizde, mütevazı ilimizde insanları yiğit olduğu mert olduğu Batman’dan bütün ulusa seslenmenin gurunu yaşıyorum" dedi. (DHA)


Kaynak: Son dakika... Mustafa Sarıgül hastaneye kaldırıldı