GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-04-2020 10:17   Güncelleme : 24-04-2020 11:41

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'nin 100'üncü yılı nedeniyle düzenlenen programa canlı yayınla katıldı. Erdoğan, İstiklal Marşı etkinliğine de katılarak çocuklarla birlikte İstiklal Marşı'nı okudu.

 

Türkiye tek yürek oldu saatler 21.00'da gösterdiğinde hep bir ağızdan İstiklal Marşı'nı okudu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, çocuklarla birlikte İstiklal Marşı'nı okurken TBMM'nın kuruluşunun 100'üncü yıl dönümünü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın coşkusunu hep birlikte yaşadı.

81 ilde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliği kapsamında tüm Türkiye evlerinin balkonlarından İstiklal Marşı'nı okudu.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda İstiklal Marşı coşkusu balkonlarda yaşandı. Binlerce çocuk İstiklal Marşı'nı balkonlardan gür bir sesle okudu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ulusa seslendi

Etkinlik öncesi ulusa seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'nin kuruluş yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladı.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

"Tüm çocukların Çocuk Bayramı'nı tebrik ediyorum. Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle minnetle yad ediyorum. Bundan tam bir asır önce Ankara'da açılan Büyük Millet Meclisimiz, vatanımızın işgal edildiği bir dönemde milletimizin ve devletimizin hürriyet mücadelesinin merkezi olmuştur. Merhum Mehmet Akif Ersoy İstiklal Marşımızı kalemiyle değil yüreğinin her zerresinden kopup gelen vecd ile yazmıştır. Türkiye Cumhuriyet Devleti birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma anlayışı üzerinde inşa edilmiştir. Bugün de koronavirüs salgınına karşı verdiğimiz mücadeleyi aynı azim, inanç ve umutla yürütüyoruz. 23 Nisan günü demokrasinin, milli iradenin, millet egemenliğinin en önemli sembolüdür.

23 Nisan günü milletimizin evlatlarına verdiği değerin, gençlerine güveninin de bir işaretidir. Allah'ın izni ve inayeti, aziz milletimizin basiret ve ferasetiyle bu musibetin de üstesinden geleceğimize inanıyoruz. Bize bu vatanı armağan eden şehit ve gazilerimizi rahmetle şükranla anıyor, çocuklarımızın ve tüm dünya çocuklarının bayramını tebrik ediyorum. Milletimizin ve tüm İslam aleminin bu gece ilk teravih namazını kılıp ilk sahurunu yapacağımız Ramazan-ı Şerifini tebrik ediyorum." İnternet Haber