SİYASET
Giriş Tarihi : 19-10-2021 22:09   Güncelleme : 19-10-2021 22:16

"Demokrasi İle Yönetilen Devletlerde Savaş Olmaz"

Dyp Genel Başkanı Özaçıkgöz"Bu Gidişle 3.Dünya savaşı Hür Milletler ile Teröristler Arasında Olacaktır"

 BU GİDİŞLE 3. DÜNYA SAVAŞI HÜR MİLLETLER İLE TERÖRİSTLER ARASINDA OLACAKTIR. 

Doğru Yol Partisi Genel Başkanı Çetin Özaçıkgöz 3.Dünya Savaşı İle ilgili  yaptığı açıklamada "60-70 yıl evvel teröristler tabanca kullanıyordu. 30-40 yıl evvel kaleş nikof kullandılar. Bugün ise normal devletlerin ellerinde bulunan konvansiyonel silahlara sahipler ve bunları kullanıyorlar. 

Onları bu noktaya getiren kendileri değildir. Terörist grupların içinde hiç kimsenin bu pahalı silahları alacak paraları, servetleri yoktur. 

Bunları organize eden bu noktaya getiren, silahlandıran, büyük devletlerin ileriyi göremeyen, gelecekteki tehlikeleri farkedemeyen, sadece bugünü düşünen, vizyonsuz yöneticileridir. 

Günlük basit düşüncelerle teröristleri yaratmışlar ve onları konvansiyonel silahların sahibi yapmışlardır. 

Bu vizyonsuz yöneticiler akıllarını başlarına toplamadıkları takdirde önümüzdeki 20-30 yıl içinde teröristler, kimyasal ve nükleer başlıklı füzelere de sahip olacaklardır. Ve işte o zaman dünyamız hür milletlerle teröristler arasında 3. dünya savaşını yaşayacaktır. 

Çünkü dünya tarihi göstermiştir ki, bugüne kadar demokrasi ile yönetilen iki devlet veya devletler topluluğu arasında hiç savaş olmamıştır. 

Yani bahsettiğim bu büyük devletler terörün mutlaka kendilerini de çok kötü bir şekilde vuracağını hesap etmelidirler" dedi