SİYASET
Giriş Tarihi : 16-08-2021 12:34   Güncelleme : 17-08-2021 12:29

Dr. Mahmut Koçak'tan 'mülteci' isyanı: Bu adalet mi?

22. dönem Afyonkarahisar Milletvekili Dr. Mahmut Koçak, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla son dönemde artan mülteci dalgası ile ilgili isyan etti.

Dr. Mahmut Koçak'tan 'mülteci' isyanı: Bu adalet mi?

Son günlerde giderek artan Afgan göçmen, sığınmacı, mülteci dalgası, “göçmen sorunu”nu yeniden Türkiye’nin gündemin üst sıralarına taşıdı. Dr. Mahmut Koçak da göçmen dalgası ve eğitim sistemi ile ilgili tepki gösterdi. 

"BU ADALET Mİ ŞİMDİ?"

22. dönem Afyonkarahisar Milletvekili Dr. Mahmut Koçak, sosyal medya hesabından son dönemde artan mülteci dalgası ile ilgili isyan etti.

Koçak, göçmen çocukların istediği okula kayıt yaptırabilmesi ve gelecekte yaşanacak eğitim sorunu ile ilgili, "Sayısı 5 milyonu geçen göçmen ve mülteciler istediği okula gönderiyor çocuğunu.  Bu adalet mi şimdi?" sözleriyle tepki gösterdi. 

İşte Koçak'ın o tweeti: 

 

DR. MAHMUT KOÇAK KİMDİR?

Mahmut Koçak, 1964 yılında Afyonkarahisar’da dünyaya geldi. Koçak, üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde bitirdi. Koçak, Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünde sağlık kurumları yönetimi konusunda yüksek lisans yaptı, daha sonra ise doktorasını tamamladı.

Mahmut Koçak, iş yaşamına adım attıktan sonra çeşitli kurumlarda çalıştı. Sağlık Bakanlığı'nda müşavir, Özel Çağ Hastanesi'nde genel koordinatör olarak görev yaptı.

Koçak, Yörük-Türkmen Dernekleri Genel Merkezi kurucu genel sekreteri, Türkiye-Moldova Dostluk Derneği kurucu üyesi, Yolsuzlukla Mücadele Derneği genel başkanı, Türkiye Halter Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi olarak sivil toplum kuruşlarında görev aldı.

Mahmut Koçak, 3 Kasım 2002 genel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi listesinden 22. dönem Afyonkarahisar Milletvekili seçilerek parlamentoya girdi. 

Siyasi kariyerine İYİ Parti’de devam eden Mahmut Koçak, 31 Mart 2019’da yapılan yerel seçimlerde Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı oldu.

 

 

 

ETİKETLER:

Dr. Mahmut Koçak , göçmen , mülteci Türktime