SİYASET
Giriş Tarihi : 25-04-2020 14:08   Güncelleme : 29-04-2020 22:47

DYP Genel Başkan Yardımcısı Güleçyüz"Kadın Esnaflarımız Çok Zor durumda..

DYP Genel Başkan Yardımcısı Serpil Güleçyüz"Güzellik salonları,kuaför ve berber dükkanlarının koronavirüs tedbirleri kapsamında geçici sürüyle kapatılmasının ardından binlerce Kadın esnafın çok zor duruma düştü"

DYP Genel Başkan Yardımcısı Güleçyüz

 

 Doğru Yol Partisi Genel Başkan Yardımcısı Serpil Güleçyüz ,kuaför ve berber dükkanlarının koronavirüs tedbirleri kapsamında geçici sürüyle kapatılmasını gündeme getirdi.Başkan Güleçyüz"İçişleri bakanlığınca alınan Korona virüs tedbirleri kapsamında , Kuaförler ve Güzellik salonlarının kapatılmasının ardından kadınlarımız  ödeme güçlüğü içerisine düşmüşlerdir.Özellikle güzellik salonları ve kuaförleri işleten   ve çalışanların  büyük bir bölümünü bayan esnaflardan oluşmaktadır.Dükkan kiralarını ve çocuklarını geçindirmek için  binlerce kadın esnafımız çok zor duruma düşmüştür.

Bankalar bayan esnafların kredi başvurularını bahane üreterek yok saymaktadırlar.Hükümet bayan esnaflara bürokratik engelleri kaldırtarak nakti yardım   yapmalıdırlar.Çok düşük faizle kredi almalarının da önünü açması gerekmektedir.  Korona virüs kapsamında Güzellik  salonları,kuaför ve berber dükkanlarının koronavirüs tedbirleri kapsamında geçici sürüyle kapatılmasının ardından binlerce Kadın esnafın çok zor  duruma düşmüştür. Kısa zamanda Önlem alınmassa Krizin ardından binlerce kadın esnaf işlerini kaybedeceklerdir.

SERPİL GÜLEÇYÜZ KİMDİR?
Balıkesir’de doğan Serpil Gülecyüz sırasıyla Balıkesir Necati Bey Öğretmen Okulu, ve Eskişehir Üniversitesini bitirdi.

Profesyonel çalışma hayatına ilk okul öğretmeni olarak başlamış, öğretmenliğin sevgi, saygı ve bilgiyle yürütüleceğinin bilincinde, bireyleri, çağın bilgi birikimine sahip, bilgisini yaşamında kullanabilen, Cumhuriyet ve Demokrasi düşüncesi yerleşmiş, gelişen dünyaya uyum sağlayacak nitelikte öğrenciler yetiştirmek adına, ülkenin her yerinde çalışmıştır.

1983 yılında İstanbul’a gelmiş, kısa bir süre öğretmenlik yaptıktan sonra 1984 yılında başladığı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve  İstanbul Kadıköy İlçesi Milli Eğitim şübe müdür vekili  görevine 2012 yılında emekli oluncaya kadar devam etmiştir.İş yaşamı süresince yönetim, halkla ilişkiler, eğitim ve öğretim teknikleri, liderlik, zaman yönetimi, pozitif düşünce üretimi v.b birçok kurs ve seminerlere katılarak eğitim almıştır.

Yöneticilik yaşamını, insan emeğini kutsal bilerek, karşılıksız hizmet anlayışıyla, amatör bir ruh ama profesyonelce yürüterek, hep ilklere imza atmıştır. Ülkenin aydınlık geleceği olan kadınlarımız ve gençlerimizde ilgili birçok proje planlamış ve yürütmüştür.

1970 yılında pilot üsteğmen Nuri Güleçyüz’ le evlendi. Grafik ve Reklam tasarımcısı ve Veteriner Hekim olan iki kız evlada ve dört toruna sahiptir.

“Hayatı anlamlı kılan, insanlığa yapılan hizmetlerdir” diyen Serpil Güleçyüz’ün yaşamının her döneminde sivil toplum çalışması ve dernekçilik vardır. Bu yüzden sivil toplum çalışmalarını da gönüllü ama profesyonel bir çalışma olarak tanımlamaktadır.

Uzun süre başkanlığını yürüttüğü Emekli Subay Eşleri ve Yakınları Derneği üyeliği, Boğaziçi Soroptomist Kulübü üyeliği, Dostluk Derneği üyeliği bulunmaktadır. 1991 yılında 118Y Yönetim Çevresi Bostancı Lions kulübü üyesi olmuştur. Halen Menemen Kubilay Lions Klübü kurucu başkanı,118.R Yönetim çevresi Lions eğitim Koordinatörü,Ege Kuzey Kafkasyalılar Dostluk Klübü Derneği BaşkanlığınıYürütmektedir.Kurucusu Olduğu Çerkez kadınları Teavün cemiyeti derneği üyeliği devam etmektedir.

Gerek meslek yaşamı, gerek dernekçilik yaşamında, sayısız ödüllerle ödüllendirilmiştir.Halen ikinci kez 2012-2013 yılı Lions Kulübü başkanı ve aynı zamanda kurucu üyesi olduğu Çerkes Kadınları Teavün Cemiyeti Derneği’nin başkan yardımcısı görevlerini yürütmektedir.Siyasi hayatına Adalet Partisinde başlayan Güleçyüz AP kurucu Üyeliği ve Genel Başkan yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur