SİYASET
Giriş Tarihi : 08-01-2021 11:15   Güncelleme : 08-01-2021 11:25

DYP GENEL BAŞKANI ÖZAÇIKGÖZ"PARTİMİZİN 75. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN"

DYP Genel Başkanı Çetin Özaçıkgöz DYP'in 75 Kuruluş Yıldönümü nedeni ile bir Mesaj Yayınladı..

 DYP GENEL BAŞKANI ÖZAÇIKGÖZ


Doğru Yol Partisi Genel Başkanı Çetin Özaçıkgöz yayımladığı mesajda "7 Ocak 1946'da Celal Bayar, Adnan Menderes, Refik Koraltan ve Fuat Köprülü'nün önderliğinde demokrat partimiz kurulmuştur. 1947 yılında yapılması gereken seçimler demokrat partimizin tamamen teşkilatlanmasından korkulduğu için o günkü tek parti yönetimi tarafından 21 Temmuz 1946'ya çekilmiştir. 
Ancak Türkiye'nin yarısında teşkilatlanabilen demokrat partimiz her yerde seçimlere girememiş ve ancak 66 milletvekili çıkartabilmişti. O seçimde bugün olduğu gibi "kapalı oy, açık tasnif" ile değil tam tersine "açık oy, kapalı tasnif" ile yapılmıştır. 
Biz DP, AP ve DYP adlarını almış tek bir partiyiz. Hiçbir zaman mevsimlik parti olmadık. 75 yıllık ulu bir çınarız. Ancak 25 yıl iktidar olabildik. Ulu çınar az daha kurutuluyordu. Hep beraber kökümüze su vererek kurutmaktan kurtardık. Misyonumuzu canlı tuttuğumuz zaman hep milletimiz tarafından iktidar yapıldık. Hep darbelerle iktidardan düşürüldük. 
Şimdi ulu çınarımızın dalları büyümeye, yaprakları yeşillenmeye başlamıştır. 
Bir kere daha iktidar olmamızı hiç bir kuvvet önleyemeyecektir çünkü enerjilerini kalplerden ve kafalardan alan kuvvetlerin önüne geçilemez. 
75. kuruluş yıldönümümüzü kutluyor, teşkilatlarımıza başarılar diliyorum. 
Çetin ÖZAÇIKGÖZ 
Genel Başkan