SİYASET
Giriş Tarihi : 30-09-2021 07:55   Güncelleme : 09-10-2021 18:13

DYP'NİN YENİ GENEL MERKEZİ GÜNİZ SOKAK'TA AÇILDI

Anadoludan gelen yüzlerce parti teşkilatı il ve ilçe başkanlarının katılımı ile gerçekleşen açılış töreninde duygulu anlar yaşandı.Demirelin evini ve müzesi partililer tarafından ziyaret edildi Genel Başkan Özaçıkgöz"Erken seçim olması halinde iktidarın yerle bir olacağını savunarak, "Sadece AK Parti değil, MHP ile birlikte suyun dibine gidecekler. Ama onların yerine gelecek olan şu anda parlamento içindeki muhalefet değil. Tek başına iktidar şartları, önümüzdeki dönemde partimiz için oluşacak" dedi.

DYP'NİN  YENİ  GENEL MERKEZİ GÜNİZ SOKAK'TA  AÇILDI

HABERLERGÜNDEM HABERLERİ

DYP Genel Merkezi açıldı

 

Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Çetin Özaçıkgöz, "Sizlerden aldığımız güçle çoban ateşini yaktık.İlk seçimde iktidar alacağız" dedi

DYP'nin Çankaya Güniz Sokak'ta  bulunan genel merkez binası törenle açıldı.

Özaçıkgöz, törende yaptığı konuşmada “Yapılacak ilk seçimde ezici çoğunlukla iktidara geleceklerini  ” söyledi.
Kendilerine gelen ittifak teklifleri olduğunu anlatan Özaçıkgöz, "Tabi biz daha meydanlara inmedik. Ama bizi çok sıkı yakından takip ediyor iktidar kanadı, muhalefet tabanı" şeklinde konuştu. Parti olarak tek başına iktidara gelmeyi hedeflediklerini kaydeden Özaçıkgöz, 1950'de Adnan Menderes'i, 1965'te Süleyman Demirel'i, 1983'te Turgut Özal'ı ve 2002'de Recep Tayyip Erdoğan'ı tek başına iktidara getiren şartların önümüzdeki dönemde Doğru Yol Partisi için oluşacağını iddia etti. Özaçıkgöz, partisinin Türkiye'nin her ilinde, her mahallesinde, her sokağında ve her hanesinde olduğunu dile getirdi.

“MİLLET BİZİ HİÇBİR ZAMAN İKTİDARDAN DÜŞÜRMEDİ”
Partisinin çektiği sıkıntılardan da bahseden Özaçıkgöz, "Bizim elimizden hiçbir zaman iktidar alınmadı, millet tarafından. Millet bizi hiçbir zaman iktidardan düşürmedi. Bir tane örneğini gösteremezsiniz, biz hep darbelerle gittik" dedi.

Partilerinin, kişilerle hiçbir sorunu olmadığını ve kişiler üzerinden muhalefet yapmadığını anlatan Özaçıkgöz, “Bizim muhalefetimiz açlığa, yoksulluğa, işsizliğe karşı. Bizim hiç kimseyle bağlantımız yok. Biz, Demokrat Parti ve Adalet Partisi'nin misyonu ve vizyonunun takipçisiyiz. İlk hedefimiz,Ülkemize gerçek Demokrasiyi Adaleti getirmek olacaktır.