GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-08-2021 10:38   Güncelleme : 17-08-2021 12:32

Eda Nur Kaplan'ın intiharına sebep olanlar sıç makinesi çıktı!

İntihar eden 18 yaşındaki Eda Nur Kaplan'a cinsel saldırıda bulunan zanlılar suç makinesi çıktı. Zanlılardan Yusuf G., Mehmet A. ve olay gecesi otel odasında bulunan Aşkın K. yakalanarak gözaltına alınmıştı. Emniyetteki işlemlerinin ardından nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edilen Yusuf G. ve Mehmet A., 'Nitelikli cinsel saldırı' suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Eda Nur Kaplan'ın intiharına sebep olanlar sıç makinesi çıktı!

Eda Nur Kaplan ı ölüme sürükleyenler suç makinesi çıktı!

 

Ölümüyle Türkiye'nin gündemine oturan ve milyonların sorumluların hesap vermesini merakla beklediği Eda Nur Kaplan'ın yaşadıklarına ilişkin son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. SABAH'ın ulaştığı son bilgiye göre Ankara'nın Çankaya ilçesinde bir binanın 15. katından atlayarak intihar eden 18 yaşındaki Eda Nur Kaplan'a cinsel saldırıda bulunan zanlılar suç makinesi çıktı. Kaplan'a cinsel tacizde bulunduğu iddia edilen zanlılardan Yusuf G., Mehmet A. ve olay gecesi otel odasında bulunan Aşkın K. yakalanarak gözaltına alınmıştı. 

SUÇ MAKİNESİ ÇIKTILAR

Cezaevine gönderilen Mehmet A. ve Yusuf G.'nin sabıkalarının kabarık olduğu ortaya çıktı. Yusuf G.'nin "huzur ve sükun bozma", "tehdit", "hakaret", "basit yaralama", "konut dokunulmazlığını ihlal", "mala zarar verme", "görevi kötüye kullanma", "iftira", "dolandırıcılık" ve "bilişim sistemleri aracılığıyla dolandırıcılık" gibi suçlardan 11 sabıka kaydının olduğu belirlendi. Mehmet A.'nın ise "güveni kötüye kullanma", "mühür bozma", "yaralama", "kişilerin huzur ve sükununu bozma" gibi suçlardan sabıka kaydı olduğu tespit edilirken, Aşkın A.'nın da "kumar oynanması için yer ve imkan sağlama" suçundan sabıkasının olduğu kaydedildi.

İFADELER VE TELEFON MESAJI KAYITLARI GERÇEĞİ ORTAYA ÇIKARDI

Ankara'da intihar eden Eda Nur Kaplan'a cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınan ve konutu terk etmeme adli kontrol şartıyla serbest bırakılan şüpheli Yusuf G., savcılığın itirazı üzerine yeniden gözaltına alındı. Diğer şüpheliler Mehmet A. ve Aşkın K. ise yeniden gözaltına alındı. Yusuf G.'nin incelenen telefonunda şok mesajlar ortaya çıktı.

Söz konusu mesajlarda, "Yaşları küçük iki kişi gelecek aralarından seçeriz" ifadelerinin olduğu yazışmaları bulundu. (SABAH)