SİYASET
Giriş Tarihi : 24-04-2021 18:04   Güncelleme : 02-05-2021 00:12

Ege Bölgesinde şirin mi şirin, tanınmış bir İlçesinde Mutluluğu Yaşayın

Gazeteci, yazarımız Erdem Noyan, bugün siyasilere örnek olacak bir İlçe Belediye Başkanının hikayesini kaleme aldı ve yazdı.

 Ege Bölgesinde şirin mi şirin,  tanınmış bir İlçesinde Mutluluğu Yaşayın

 

Bu yazı başarılı ve özlemini çektiğimiz bir Belediye başkanının hikayesidir. Ege Bölgesinde şirin mi şirin, inciriyle, zeytiniyle ve Jeotermali ile tanınmış bir İlçe Buharkent, buranın AK Partili çok başarılı, çok başarılı olduğu kadarda çok sevilen bir Belediye başkanı var. Adı Mehmet Erol.

Görev icabı kendisini tanıdım, adeta halkın kahramanı gibi görülüyor, onlarla yatıp onlarla kalkıyor, koruma, şoför kullanmıyor, hatta resmi makam arabası yerine kendi arabasını kendisi kullanıyor. İş de bu gün size böyle bir Belediye Başkanını tanıtmaya çalışacağım.

Evet, bir Belediye Başkanı tanıdım, halkını kucaklayan, kibir, yukardan bakmayan, güler yüzlü, sade bir vatandaş gibi, gerçekten halktan birisi. Özlemini çektiğimiz bir politikacı. Biraz merak edin kim bu siyasetçi diye.

Evet sevgili okuyucular, bunları bir siyasetçiye iltifat olsun diye söylemiyorum, kendisini hiç tanımam bir dostluğum olmamıştır, bir yakınım da değildir sadece meslek hayatımda iki kez gördüğüm bir siyasetçi, daha doğrusu bir ilçenin Belediye başkanı.

Neden böyle giriş yaptım, çünkü geçtiğimiz günlerde bir çekim işi için Ege Bölgesine, Aydın yöresine gitmiş idim, oranın  şirin mi şirin, insanları muhteşem sevgi dolu bir İlçe var, adı Buharkent, Türkiye’nin ipek yolu olarak bilinen Ankara-Aydın arasında Aydın İline yakın şirin bir İlçe, bahsetmek istediğim bu ilçenin Belediye Başkanı Mehmet Erol. Umuyorum gelecek de siyaset bu isimden çok bahseder. Umarımda böyle olur.

Sevgili okuyucular 30 yılı aşkın Gazetecilik hayatım var, bu görevi de siyasetin göbeğinde yani başkent Ankara’da yaptım, hem de parlamento da. Ülkemizde gelmiş geçmiş iz bırakan siyasetçiler olmuştur, özellikle halka karışmış, onların derdine deva olmuş siyasetçiler hiç unutulmamışlardır.

Gerçekten de öyle halkımız vefalıdır bu politikacıları hiç unutmamışlardır. İş de şimdi size tanıtmak istediğim böyle bir politikacı hem de yeni nesil bir politikacı. Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol. Mehmet Erol’u Buharkent bölgesinde çekimler sırasında yakından tanıma fırsatı buldum, inanın bu kadar halka yakın, mütevazi ve halkın hemen hemen bütününün kucakladığı bir politikacı az görülür. Makam arabası kullanmaz koruma ve şoförü yoktur ama her an halkın içinde bir Belediye Başkanı.

Sevgili okuyucular, bu görüntüleri mesela rahmetli Süleyman Demirel’de görmüş idim, köyden gelmiş, Başbakan ve Cumhurbaşkanı olmuş bir siyasetçi idi, çok şahit olmuşumdur, bir köye ,ilçeye gittiği zaman o halkın sevgisini ve kucaklamasını doya doya yaşardı tabi oda bu sevgiyi karşılıksız bırakmaz onlarla sarmaş dolaş olurdu, çoban sülü derlerdi ona, Demirel halka isimleriyle hitap etmeyi iyi bilirdi, çünkü çok zekiydi, hafızası kuvvetliydi.

İş de anlatmak istediğimde tam da bu, bir İlçe Belediye Başkanı bu kadar mı halkı tarafından sevilir, esnafından, işadamına, öğrencisinden, emeklisine, kadınından, kızına kadar her kez tarafından sevilir. Bu nedenle rahmetli Süleyman Demirel’i andım birden.

Buharkent Beledi Başkanı Mehmet Erol, tam bir halk adamı, günün neredeyse 24 saati halkıyla  beraber, onların derdiyle dertlenip, sevinçleriyle sevinen bir Belediye başkanı, inanın sevgili okuyucular şimdilerde böyle halka yakın bir politikacı az bulunur, kendisini İlçesine adamış, zamanını halkının dertlerine çare bulmak için harcayan, kapısı herkese açık bir başkan.

Sevgili okuyucular, bu kelimeleri bu güne kadar siyasetçiler için pek kullanmadım ancak yiğidi öldür hakkını ver diye bir tabir var, Buharkent belediye Başkanı Mehmet Erol’un bu kelimeleri hak ettiğine bir gazeteci olarak inanıyorum. Ben yazmazsam, tarafsız gazeteciler bu başarı öyküsünü görüp de yazmazsa kim bilecek bu başarılı, halkına karşı sevgi dolu, daha önemlisi halkın bu kadar çok kucakladığı, bu kadar sevilen bir kişiyi.

Evet, başkentteki parti yöneticileri de bu başarıyı görmeli, taktir etmeli ve layık olduğu yere taşımalıdırlar. O bölgede 3 gün çekim yaptım, inanın kendisi hakkında az bile şeyler söyleniyor. Evet yöre halkı böyle bir Belediye Başkanlarını kaybetmek istemiyorlar ama gene de bize böyle hizmet eden başkanımızın Ankara’da neler yapabileceğini de şimdiden görüyoruz diyorlar.

İş de böyle sevgili okuyucular ben tarafsız bir gazeteci olarak o şirin ilçede gördüklerini yazmayı bir borç bildim. Ankara’da özlediğimiz bir politikacı imajı çiziyor Buharkent belediye Başkanı Mehmet Erol. İnanıyorum ki günü gelir, AK Parti yönetimi ve hatta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bu başarılı Belediye Başkanını görürde yöresinde çok sevilen ve çalışkan başkanı seçimlerde Ankara’ya taşır ve halkın hizmetine sunar. Bu AK Partiye olduğu kadar da inanın ülkemize de faydası çok olacaktır.

Sevgili okuyucular ayrıca, son derece başarılı, halkın kahramanı gibi gördüğü bu tür Belediye Başkanından inanıyorum ki ülkemizin birçok yerinde de vardır, iş de partilere ve liderlere düşün görevde bu, çalışkan, halkı tarafından çok sevilen isimleri bulup siyasete kazandırmaları olmalıdır.

Ben bu görevi yapmaya çalıştım, şimdi sıra siyasilerde ve liderlerde böyle başarılı Belediye Başkanlarını ve insanlarını bulup Ankara’ya parlamentoya taşımalıdırlar. Bunu da halkımız adına kendilerinden bekliyoruz.