GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-09-2020 19:23   Güncelleme : 10-09-2020 15:48

Emniyet Camiasını Karalamak isteyen Şaklabana Soylu'dan Sert Cevap

"Size bu kadar bekçi, polis verdik" diyen tarikata Süleyman Soylu bu sözlerle yanıt verdi12 yaşındaki kız çocuğunu istismar eden Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nurullah hakkında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ilk kez konuştu. Soylu, "O sapkını yakalayan da yargılanmasını sağlayan da kolluk birimlerimizdir" dedi. Uşakki,nurullah,bekçi,po

Emniyet Camiasını Karalamak isteyen Şaklabana  Soylu'dan Sert Cevap

Türkiye'nin gündemine oturan Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nurullah'ın 12 yaşındaki kız çocuğunu istismar ederek tutuklanmasının ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan ilk tepki geldi. 

Polis Akademisi Mezuniyet Töreni'nde konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,Fatih Nurullah takma adıyla Uşşaki tarikatı lideri olarak bilinen Eyüp Fatih Şağban'ın tutuklanması hakkında konuştu.

"TÜRKİYE BİR HUKUK DEVLETİDİR"

Türkiye'nin bir hukuk devleti olduğunu ifade eden Bakan Soylu, "Size bu kadar bekçi, polis verdik diye emniyeti töhmet altına sokan kişiler, alçak bir provokasyonu devreye sokmaya çalıştı. Bu teşkilatlar kolay mı oluştu? Sadece karalamak adına yapılan eylemler gibi mi bu teşkilatlar yönetiliyor? Türkiye bir hukuk devletidir. Hakimi, savcısı vardır. Hakimler, sosyal medya üzerinden karar vermeyecektir. O sapkını yakalayan da yargılanmasını sağlayan da kolluk birimlerimizdir" ifadelerini kullandı. 

"DİNİMİZİ İSTİSMAAR ETMEYE ÇALIŞAN YAPILAR..."

Açıklamasının devamında "Dinimizi istismar etmeye çalışan yapılar için operasyonlar titizlikle yürütülmektedir" diyen Bakan Soylu şöyle devam etti: "İnançlı insanlar, inanç gruplarının onur ve haysiyetini zedelememeye özen gösterdik. Ama sosyal medya, insanların değerlerini istismar edenler üzerinden ne kadar zarar verebilirim diye bir yanlış içerisinde. Bunun için, sosyal medya gücünü değil hukukun üstünlüğünü rehber etmek zorundayız."

NE OLMUŞTU?

Sakarya'nın Akyazı ilçesinde jandarma ekipleri, 12 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu ihbarı üzerine E.F.Ş'yi Kuzuluk Mahallesi'nde bir evde gözaltına almış, şüpheli sevk edildiği hakimlikçe tutuklanmıştı.

Kaynak: "Size bu kadar bekçi, polis verdik" diyen tarikata Süleyman Soylu bu sözlerle yanıt verdi