SİYASET
Giriş Tarihi : 23-01-2021 17:27   Güncelleme : 30-01-2021 09:30

Erdem NOYAN.... ALEV,ALEV YANAN MUTFAKLAR.

Ne Korona, ne ABD’deki başkanlık seçim sonuçları, inanın artık vatandaş bunların hiç birisiyle ilgilenmiyor, onlar için varsa yoksa geçim sıkıntısı, alev alev yanan mutfaklar. Gazeteci yazarımız Erdem Noyan bu yangının sonuçlarını araştırdı ve yazdı, sonuç içler acısı, bu krize acil çözüm bulunması gerekiyor.

Erdem NOYAN....   ALEV,ALEV YANAN MUTFAKLAR.

 

Ne Korona ne ABD başkanlık seçim sonuçları, artık vatandaşın önceliği Ekonomi, inanın şu an dar gelirli vatandaşların hiçbirisi gırtlağımıza kadar battığımız Korona belasını düşünemez durumda,  ya da ABD’deki başkanlık seçimleriyle hiç ilgilenmiyor, tek ilgilendikleri şey geçim derdi. Çünkü o vatandaşlarımız içinde bulunduğu o anı yaşıyor, evinin kirası, ödenemeyen faturalar, alev alev yanan mutfak, çarşı pazarlardaki fiyat artışları, birde bunlara çocuklarının isteklerini karşılayamama. İş de vatandaşın en büyük derdi bu.

Nasıl olmasın sevgili okuyucularım, şimdi sizlere içinizi burkacağına inandığım ve dar gelirli kesimin içine düştüğü acıklı bir tabloyu maalesef sunacağım, bu tablo çeşitli kuruluşlar tarafından ortaya konan resmi bir tablo, ancak inanın bu satırları okuyunca, yukarıya doğru pike yaptığımız öne sürülen Ekonomimizin ve halkımızın içine düştüğü içler acısı durumu göreceksiniz ve canınız yanacak.

Evet sevgili okuyucular, resmi rakamlara göre şu an Ülkemizde 59 milyon 123 bin kişi borçla yaşıyor bu ne demek 83 milyon kişinin yaşadığı bu güzel vatanımızda yaşayanların, yarısından fazlası çeşitli nedenlerle ve çeşitli kurumlara borcu var.

Daha bitmedi, son bir yılda bireysel Kredi borcu olan vatandaşların sayısı 2 milyon 500 bin artarak 34 milyon’ a dayanmış durumda, bu da demektir ki ülke nüfusumuzun yarısına yakını çeşitli Kredi kuruluşlarına borçlu durumda.

Sevgili okuyucular bu vatandaşlar nasıl gülsün, her gün çeşitli medya kuruluşlarında görüyorsunuz, Pazar yerlerinden sebze artıklarını toplayan vatandaşları, yüzlerce metre uzunluğunda ki ekmek kuyruklarını, alev alev yanan pazarlardaki fiyat artışlarını ve  bütün bunlardan şikâyetçi olan vatandaşları, bütün bunlar şaha kalkmış bir ülkenin görüntülerimi sizce, yoksa ekonomik kriz içinde bulunan bir ülke durumumu, bunu sizlerin taktirine bırakıyorum.

Nedir bizim bu güzel ülke insanlarının çektikleri, hiç mi hak etmiyor mutlu ve mesut yaşamayı bu ülkenin insanları, çocukluğumdan beri bütün yıllarım, sizlerin de olduğu gibi  hep bu kısır döndü içinde geçti, iktidara gelen bütün Hükümetler mutlu mesut vaatlerle iş başına geldiler ama hiç birisi içine düştüğümüz bu Ekonomik krizden bizleri kurtaramadı.

Yaklaşık 18 yıldır iş başında buluna üstelik kimseye nasip olmayacak bir güçle işbaşında buluna AK Parti Hükümeti de aradan geçen bu süre zarfında maalesef Ekonomimizin içine düştüğü bu durumdan bizleri kurtarma başarısını gösteremedi. Evet inkar etmeyelim bu süre içinde başarılı oldukları çok sayıda alanlar var, yollar, körüler, tüneller, Savunma sanayiindeki başarılar bütün bunlar tak tir edilecek yatırımlar, ama ,sadece bunlar vatandaşın karnını doyurmuyor, içine düştüğü Ekonomik sıkıntılarını gidermiyor, gerçekten mutfaklar boş, tencereler kaynamıyor, iş de güçlü Hükümet’ imimiz bunlara çözüm bulmalı o zaman bu insanlar mutlu ve huzurlu yaşarlar bu topraklarda.

Her gün çeşitli medya kuruluşlarında yazılan ve çizilen bu gerçekler yanında ortada bir gerçek daha var, bu Pandemi döneminde üstüne tuz biber ekti. 59 milyon kişi borç batağına düştü, Kredi borcu olanların sayısı 34 milyon’ a çıktı ve 446 bin şirket batarken 2 milyon esnaf ise kepenk kapattı. İş de sevgili okuyucular çeşitli kuruluşlarca açıklanan bu tablolar bunlar. Mutlu ve mesut, yukarıya doğru pike yapmış ülkemizin içine düştüğü durum bu. Taktir sizlerin..