SİYASET
Giriş Tarihi : 16-04-2021 22:39   Güncelleme : 17-04-2021 20:08

Erdoğan Cuma Namazı sonrası konuştu! Bakanımız haddini bildirdi daha yumuşak olmazdı

Erdoğan Cuma Namazı sonrası konuştu! Bakanımız haddini bildirdi daha yumuşak olmazdıCumhurbaşkanı Erdoğan cuma namazı sonrası açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Yunan Dışişleri Bakanı'nın sözleriyle ilgili 'Dışişleri Bakanımız Dendias'ın davranışları karşısında ona haddini bildirdi' dedi. Kaynak: Erdoğan Cuma Namazı sonrası konuştu! Bakanımız haddini bildirdi daha yumuşak olmazdı

Erdoğan Cuma Namazı sonrası konuştu! Bakanımız haddini bildirdi daha yumuşak olmazdı

messenger sharing button

email sharing button

A+A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan cuma namazı sonrası açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Yunan Dışişleri Bakanı'nın sözleriyle ilgili 'Dışişleri Bakanımız Dendias'ın davranışları karşısında ona haddini bildirdi' dedi. 

Erdoğan'ın konuşmalarından satır başları:

Sayın bakanımızla görüşmeden önce ben kabul etmiştim görüşmemizde sıcak bir hava içerisinde görüştük. Ancak çok farklı bir noktaya kaydı. Dendias'ın tavrı karşısında haddini bildirdi. Gereken değerlendirmeyi yapmak suretiyle işi bitirmiş oldular. Türkiye-Yunanistan arasında başkalarını sokmayalım.

Sayın Patrikle görüşmeleriniz oldu bunlar bizim için olumlu yaklaşımlar. Bizim 150 bin soydaşımıza Yunanistan’da gerekli ilgi göstermiyorsunuz. Baş müftüyü kendiniz atıyorsunuz. Sizin buna Lozan’a göre hakkınız yok.

Şimdi Sensinot meclisi patriği seçiyor. Müftüyü de bizim oradaki imamlarımızın müftülerin seçmesi gerekiyor. Kendi din adamıymış gibi atama yapmak istiyorlar. Bunun düzelmesi gerekiyor. Hiçbir netice alamadık. Bunlarda maalesef öyle bir hava yok.

Sayın Kılıçdaoğlu’nu tanımışsınızdır, Öncekinde farklı şimdikinde farklı. Çiftçimin elinde soğan patates kaldıysa ve çeltik konusunda sorun vardı. Toprak Mahsülleri ofisi ile telefon görüşmesi yaptım. Başkan işi uzatmayalım. Bunların hepsi neyse en uygun fiyat neyse ellerinden alacaksınız, çeltik ellerinde kalması. Patates ve soğanı da alacağız.

 

 

"AYM BAŞKANI'NIN LAİKLİĞİ ÖĞRENMESİ GEREK"

AYM Başkanı’nın yapmış olduğu açıklamayı kabul etmemiz mümkün değil. AYM Başkanı’nın laikliği öğrenmesi gerek.

Türkiye’de din eğitimi konusunda sorunlar çözülmüştür. Kuzey Kıbrıs bir Fransa değildir. Kuzey Kıbrıs Türkiye’deki uygulamalar neysek uygulama safhasına geçmelidir. AYM Başkanı yanlışında süratle dönmelidir. Bizim atacağımız adımlar da farklı olacaktır.

KANAL İSTANBUL

Muhalefet işi gücü bu ülkede hayırlı bir işi yaptırmamak. İlk adımı kanal üzerinden geçecek köprülerin adımını atalım istiyoruz. Planlanan 6 köprü ilk kanla üzerinden geçecek köprülerden birinin temelini haziran ayında atalım istiyoruz. İlk köprünün yapımına başlayacağız.

Kaynak: Erdoğan Cuma Namazı sonrası konuştu! Bakanımız haddini bildirdi daha yumuşak olmazdı