SİYASET
Giriş Tarihi : 17-02-2021 11:56   Güncelleme : 17-02-2021 11:57

Erdoğan ile Bahçeli anlaştı! Yeni anayasa ekibini Prof. Yavuz Atar oluşturacak 

A+A- Anayasa çalışmaları için AK Parti ve MHP anlaştı. Geçen hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bir telefon görüşmesi yaparak anayasa çalışmaları için bilim kurulu oluşturulmasını kararlaştırdı.YAVUZ ATAR OLUŞTURACAKAkşam gazetesinden Yelda Gökdağ'ın haberine göre, akademisyenlerden oluşan bir kurulun teşekkül etmesi için görüşme trafiği başladı. Yeni anayasa çalışması için kurulacak ekibi Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Yavuz Atar oluşturacak ve akademisyenler yeni anayasayı birlikte çalışarak çıkaracak. Kurulda anayasa profesörleri yer alacak. Kurulda AKP ve MHP'nin yetkilendirdiği iki isim de olacak. Bu iki isim kendi partilerine bilgilendirmede bulunacak.Hedef anayasa çalışmasının başladığı tarihten itibaren 2 yıl içinde tüm çalışmaları tamamlamak.SON AŞAMA HALK OYLAMASIBu sürede hazırlanan taslak metin hem muhalefete hem de STK'ların görüşüne sunulacak. Anayasaya son şekli tüm istişare ve son rötuşlardan sonra verilecek. Ardından yeni anayasa teklifi Meclis'in gündemine gelecek. Son aşama ise halk oylaması olacak.

Erdoğan ile Bahçeli anlaştı! Yeni anayasa ekibini Prof. Yavuz Atar oluşturacak 

messenger sharing button

email sharing button

A+A-

Anayasa çalışmaları için AK Parti ve MHP anlaştı. Geçen hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bir telefon görüşmesi yaparak anayasa çalışmaları için bilim kurulu oluşturulmasını kararlaştırdı.

YAVUZ ATAR OLUŞTURACAK

Akşam gazetesinden Yelda Gökdağ'ın haberine göre, akademisyenlerden oluşan bir kurulun teşekkül etmesi için görüşme trafiği başladı. Yeni anayasa çalışması için kurulacak ekibi Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Yavuz Atar oluşturacak ve akademisyenler yeni anayasayı birlikte çalışarak çıkaracak. Kurulda anayasa profesörleri yer alacak.

Kurulda AKP ve MHP'nin yetkilendirdiği iki isim de olacak. Bu iki isim kendi partilerine bilgilendirmede bulunacak.

Hedef anayasa çalışmasının başladığı tarihten itibaren 2 yıl içinde tüm çalışmaları tamamlamak.

SON AŞAMA HALK OYLAMASI

Bu sürede hazırlanan taslak metin hem muhalefete hem de STK'ların görüşüne sunulacak. Anayasaya son şekli tüm istişare ve son rötuşlardan sonra verilecek. Ardından yeni anayasa teklifi Meclis'in gündemine gelecek. Son aşama ise halk oylaması olacak.

Kaynak: Erdoğan ile Bahçeli anlaştı! Yeni anayasa ekibini Prof. Yavuz Atar oluşturacak