GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-05-2021 16:15   Güncelleme : 28-05-2021 16:20

Erdoğan: İstanbul'un Fethine hediyedir

Erdoğan: İstanbul'un Fethine hediyedir Açılışını yaptığı Taksim Camii'nde kılınan cuma namazı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Taksim Camii'ni bir süre önce yeniden ibadete açtığımız Ayasofya Cami-i Kebir'e verilen bir selam, İstanbul'un fethinin 568. yıl dönümüne bir hediye olarak görüyorum." dedi.

Erdoğan: İstanbul'un Fethine hediyedir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Taksim Camii Açılış Programı'nda konuştu.

İlk cuma namazını eda ettiğimiz Taksim Camimizin İstanbul'umuz, ülkemiz ve Alem-i İslam için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Taksim Camii bizim dünyamızda farklı bir öneme sahiptir. Caminin yerinde mescid bile yok ve maalesef burada cami yapımına müsaade yok. Adeta kümes gibi bir yerde müminler namazlarını eda etmeye çalışıyorlardı. İstanbu'umuzun en güzel yerlerinden biri olan Taksim'deki camiimizin içinden ezan sesleri inşallah kıyamete kadar eksik olmayacaktır.

Dünyada sayılı projeler arasında da yer alan Taksim Camimiz, İstanbul'un sembolleri arasındaki seçkin yerini şimdiden almıştır. Taksim Camii, yaklaşık 1,5 asırlık bir mücadelenin ardından İstanbul'umuza kazandırılmıştır.

 

"İSTANBUL'UN FETHİ'NE HEDİYE"

Taksim Camii'ni bir süre önce yeniden ibadete açtığımız Ayasofya Cami-i Kebir'e verilen bir selam, İstanbul'un fethinin 568. yıl dönümüne bir hediye olarak görüyorum.

Son dönemde Büyük Çamlıca Camii'nin tamamlanması ve Ayasofya'nın yeniden ibadete açılmasının ardından İstanbul'a kazandırdığımız bu üçüncü önemli manevi mirasın, asırlar boyunca şehrimizi bir kandil gibi ışıtacağına inanıyorum.

BARBAROS HAYREDDİN PAŞA CAMİİ MÜJDESİ

Hızla bir eserimiz daha yükseliyor. Barbaros Bulvarı üzerinde Barbaros Hayreddin Paşa Camii'ni inşa ediyoruz. 

BİRLİĞİ BOZAMAYANLAR CAMİYİ HEDEF ALDI

Camiler insanların kardeşliğini pekiştirdiği yerlerdir. Birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Milletimizin birliğini bozamayanlar camilerimizi hedef aldı. Bu saldırıların hepsini akamete uğratmayı başardık. Şehadetleri dinin temeli olan ezanlarımızı susturmaya, şehitlerimizin emaneti olan bayrağımızı indirmeye kimsenin gücü yetmeyecektir.

150 YILLIK HAYAL

Milletimiz 150 yıllık hayaline bugün kavuşmuştur. Bu uzun mücadele döneminde camimizin vücut bulmasında emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. 

 

ETİKETLER:

Erdoğan , Taksim , cami , cuma , namaz , açıklama , Türtime