SİYASET
Giriş Tarihi : 28-07-2021 11:13   Güncelleme : 28-07-2021 11:13

Erdoğan'ın eski tarihli göçmen açıklaması sosyal medyada gündem oldu

Son zamanlarda ülke gündemi sınırlarımızdan denetimsiz bir şekilde Türkiye'ye giriş yapan Afgan göçmenlerini konuşurken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Bulgaristan göçmenleriyle ilgili bir açıklaması sosyal medyada gündem oldu. Kaynak: Erdoğan'ın eski tarihli göçmen açıklaması sosyal medyada gündem oldu

Erdoğan'ın eski tarihli göçmen açıklaması sosyal medyada gündem oldu

Erdoğan'ın Refah Partisi döneminde Bulgaristan göçmenleriyle ilgili yaptığı bir konuşmanın görüldüğü videoda Cumhurbaşkanı Erdoğan, kontrolsüz bir şekilde Türkiye'ye gelen göçmenlerin yaratacağı sorunlardan bahsediyor. 

İşte sosyal medyada yeniden gündem olan o konuşma:

“Ne dedi Bulgaristan’a, ‘Gelin.’ Dedi. Ne kadar varsa gelin. İsterse Todor Jivkov da (Bulgaristan Komünist Dönemi Son Devlet Başkanı) gelsin. Gelin, diyorsun ama bak Ahmet, Mehmet asgari ücrete talim. Ülke insanı aç. Kadınını satıyor, kızını satıyor, çalıştırıyor. Sen buna çözüm bulamamışken, gelin, diyorsun. 

 

“Bunları nereye yerleştireceksin? Kapıkule’de bir anons; ‘Muamelesi biten soydaşlarımız istediği yere gidebilir. 780 bin kilometrekare emrinize amadedir.’ Tabi bu insanlar geldi. Kim geldi? Casus mu, değil mi? Bir de bakıyorsunuz, Ercüment Konukman (Anavatan Partisi Kurucusu) “Gelenlerin arasında 5 bin casus” var diyor. Ey Allah’ım Ya Rabbim! Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu... Bu nasıl bir devlet anlayışı?”

 

Kaynak: Erdoğan'ın eski tarihli göçmen açıklaması sosyal medyada gündem oldu Günboyu