GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-09-2020 12:59   Güncelleme : 25-09-2020 19:05

Gündeme bomba gibi düşmüştü! İşte TRT Spor spikeri Ersin Düzen'in aldığı maaşFatih Altaylı TRT'de program yapan Ersin Düzen'in ayda 400 bin lira aldığını söylemişti. Ersin Düzen ise verdiği yanıtta bunun iftira olduğunu belirtmişti. CHP Milletvekili Atilla Sertel ise çarpıcı bir noktaya değindi. Kaynak: Gündeme bomba gibi düşmüştü! İşte TRT Spor spikeri Ersin Düzen'in aldığı maaş

whatsapp sharing button

messenger sharing button

email sharing button

A+A-

Bloomberg kanalında yorum yapan Fatih Altaylı yaptığı konuşmada TRT'de program yapan Ersin Düzen'in 400 bin lira TRT'den 100 bin lira da TFF'den maaş aldığını öne sürmüştü. 

Ersin Düzen de Fatih Altaylı'ya verdiği yanıtta "Fatih Altaylı benim için ayda TRT'den 400 bin TL, TFF'den 100 bin TL maaş alıyor diye iftira attı. Yeter artık! İspatla, bir daha ekranlar benim yüzümü görmeyecek. Eğer ispatlayamazsan sen ne yapacaksın?" demişti. 

Türkiye ilk defa Günboyu'ndan okumuştu! Rıdvan Dilmen'in sözleri sonrası herkes kavga ediyorTürkiye ilk defa Günboyu'ndan okumuştu! Rıdvan Dilmen'in sözleri sonrası herkes kavga ediyor

CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel ise Ersin Düzen ile ilgili çok önemli belgeler paylaşarak şunları yazdı: 

1-Ersin Düzen’in Şirketi’nin TRT stüdyolarını ve kameramanlarını kullanarak ve yanına üç eski futbolcuyu alarak gerçekleştirdiği Stadyum programı için aldığı ücreti üç yıl önce TRT açıklamıştı.
Hüseyin Ersin Düzen i’in verilen listede program başına 34 bin 370 lira aldığı yazılı.

belge1-004.jpg

2- Ersin Düzen, haftada iki kez yaptığı programı üçe çıkardı. Böylece haftada 103 bin 100 TL fatura keserek parayı dış yapım olarak TRT’den tahsil etti. Bunu aylık olarak hesapladığınızda 412 bin 440 TL rakam ortaya çıkıyor.

belge2-005.jpg

3- TRT’nin bize yaptığı açıklamayı kamuoyu İle paylaştığımda Ersin Düzen beni mahkemeye vereceğini söylemiş ve Twitter üzerinden tehdit etmişti.
Üç yıldır mahkeme zaptını bekliyorum ama malum Türk Adaleti ağır çalışıyor(!)
Hakim huzuruna çıksak gerçekler ortaya çıkacak.

belge3-003.jpg

4- Ersin Düzen, bu paranın elbette hepsine el koymuyor. Yanında ki üç eski futbolcu, yeni yorumculara da dağıtıyor.
Kimi duyuma göre, onlara ayda ortalama 30’şar bin, kimine göre 15’er bin lira verdiği söyleniyor.
Bu rakamın onlar için çok az olduğu bir gerçek.

belge4.jpg

5- Zamanında milletvekili iken, özel iş yapması yasak olmasına rağmen Recep Tayyip Erdoğan’ın özel İzni ile TRT’de spor yorumu yapan FETÖ kaçağı Hakan Şükür’e 1 milyon lira civarında ücret tahsis edilmişti.
Düzen’in yorumcuları ona göre daha az ücret alıyor.
Şimdilik bu kadar.

6- TRT, 2019 yılında elektrik enerji payından 1 milyar 45 milyon 98 bin 830 TL’yi, satın aldığınız Televizyon, bilgisayar, cep telefonundan kesilen bandrollerden 1 milyar 757 milyon 93 bin 787 TL kasasına koydu.
Halktan 2 milyar 803 milyon 92 bin 619 TL toplandı.
Bu para savruluyor.

tweet-atilla.jpg

TRT'DEN AÇIKLAMA

TRT Spor'un Twitter hesabından konuya ilişkin olarak "Ersin Düzen'in maaşıyla ilgili açıklamamız" başlıklı bir mesaj yayımlandı. TRT Spor'dan yapılan açıklama şu şekilde:

ersin.jpg

Yavuz Bingöl yandaşlık kötü bir şey değil mi sorusuna böyle yanıt verdiYavuz Bingöl yandaşlık kötü bir şey değil mi sorusuna böyle yanıt verdi

Kaynak: Gündeme bomba gibi düşmüştü! İşte TRT Spor spikeri Ersin Düzen'in aldığı maaş