GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-09-2021 08:32   Güncelleme : 19-09-2021 08:42

Gazeteci yazarımız Erdem Noyan gitti gördü ve yazdı.Modern bir İlçesi Merzifon.

Anadolu muzun gizli kalmış, modern organize Sanayi Bölgesi yeşil ağaçlarla donatılmış cadde ve sokakları, tarihi yapısıyla örnek bir İlçemiz Merzifon. Mutlaka görülmeye değer bir İlçemiz, başında da halkçı bir Belediye Başkanı var adı Alp KARGI. Kapısı herkese açık güler yüzlü, centilmen, kendisini Merzifon’a adamış bir başkan, bir siyasetçi.

Gazeteci yazarımız Erdem Noyan gitti gördü ve yazdı.Modern bir İlçesi Merzifon.

 

Anadolu muzun gizli kalmış, Modern bir İlçesi Merzifon, modern organize Sanayi Bölgesi yeşil ağaçlarla donatılmış cadde ve sokakları, tarihi yapısıyla örnek bir İlçemiz Merzifon. Mutlaka görülmeye değer bir İlçemiz, başında da halkçı bir Belediye Başkanı var adı Alp KARGI. Kapısı herkese açık güler yüzlü, centilmen, kendisini Merzifon’a adamış bir başkan, bir siyasetçi.

 

Amasya ilinde ikinci günüm, bu günümü Amasya’ya bağlı Merzifon İlçesine ayırdım. Ülkemizin kıyısında köşesinde kalmış ama şirin mi şirin bir İlçemiz. Buraya yıllar önce başbakanlar ve liderlerle seçim gezileri için gelmiş idim, küçük klasik bir Anadolu kasabası görünümündeydi. Ancak bu gelişimde gördüğüm Merzifon çağ atlamış. Caddeleri, sokakları, organize sanayi bölgesi ile, modern bir İlçe haline gelmiş Merzifon, yerel yöneticilerini kutlamak isterim.

Tabi bunların başında da CHP’li Belediye başkanı Alp Kargı’yı. Kendisini bugüne kadar hiç tanımamış idim, Ankara’dan Amasya’ya hareket etmeden önce parlamentoda ki dost milletvekillerinden bölge ile ilgili bilgi almış idim. Bana mutlaka Merzifon belediye başkanını ziyaret et demişlerdi bende öyle yaptım ve kendisini ziyarete gittim.

Son derece güler yüzlü, nezaket sahibi, kibar bir Belediye başkanı, bu tip politikacılara belki de hasret kaldığımızdan olsa gerek, Merzifon Belediye başkanı bana bu nedenle biraz farklı geldi galiba.

Sevgili okuyucular gerçekten iltifat etmiyorum, çok farklı bir Belediye başkanı CHP’li Alp Kargı, tam bir halkçı başkan. Bu davranışları bir Gazeteci olarak sadece  bize göstermiyor, yöre halkıyla yaptığım görüşmelerde başkanlarının  her kese karşı aynı davrandığını söylüyorlar.

Yani başka bir değişle kapısı herkese açık, alçak gönüllü, çocukla çocuk büyükle büyük olan bir başkan, yöresinde çok seviliyor, halk adeta kendisini kucaklıyor, yollarda önü kesiliyor, herkesle kucaklaşıyor, onların derdi ile dertleniyor, sevinçleriyle sevinçlerini paylaşıyor, işte Merzifonlular aynen böyle söylüyor.

Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı, Tam bir Merzifon sevdalısı, Merzifon la yatıp Merzifon’la kalkıyor, sevilen bir ailenin çocuğu, çocukluğundan beri Merzifon’a bir gün gelip hizmet etme arzusuyla yaşamış ve o şansıda genç yaşlarında bulmuş, iki dönemdir Merzifon Belediye başkanlığını yapıyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ nu da burada kutlamak lazım, pırıl pırıl isimleri bulup çıkarıyor, örnekleri var ismi sanı pek duyulmamış isimleri bulup çıkardı ve Ankara, İstanbul, Adana, Antalya gibi illerimizin başına koydu. İlçelerde de bu başarılar yaşanıyor, Amasya gezimde geldim gördüm. Gümüşhacıköy Belediye Başkanı Zehra Özyol ile Merzifon Belediye başkanının başarılarından bahsediliyor.

Şunu itiraf etmeliyim ki yıllar öncesinin Merzifon’undan hiç eser yok. Son yıllarda modern bir şehir yaratılmış, geniş cadde ve sokakları, parkları, yeşil alanları, çevre yolları, renkli kaldırım taşları ile döşenmiş kaldırımları, modern bir İlçe haline gelmiş Merzifon. Hele sınırları içine kurulan Merzifon Organize Sanayi Bölgesi ile iftihar ediyor Belediye Başkanı Alp Kargı. Nasıl etmesin, Türkiye’nin en zengin iş adamları dev gibi sanayi yatırımları yapmış, burada en az altı bin kişiye iş imkânı yaratılmış, o nedenle Belediye başkanı Alp Kargı oraya önem veriyor ve iftihar ediyor.

CHP’li başkan bu yatırımlarla ne kadar öğünse az, işi daha bitmemiş. Şehrini yeni bir atık arıtma tesisine kavuşturmuş. Devletten aradığı desteği bulamayınca kolları sıvamış ve rotasını Avrupa’ya çevirmiş ve bu yatırım için Avrupa Birliğinden üç milyon Euro civarında hibe bir kredi bulmuş, düşünün bir kere son dönemde devletimiz yurt dışından kredi bulmakta zorlanırken küçük bir İlçemizin başkanı göğsünü gere gere Avrupa birliğinde bir kalemde milyonlarca Euro kredi buluyor.

Sevgili okuyucular ufku geniş bir yönetici olunca bu özelliklerinden kazançlı olarak yöre halkı çıkıyor.

Düşünün bir kere küçük bir ilçe başkanı, memleketini modern çevre yolları ile donatılmış, geniş modern caddeleri, sokakları, organize sanayi bölgesi, yeşil çevre ile sarılmış, alt yapısını büyük ölçüde tamamlamış bir İlçenin Başkanı ortada tabi ki halk kucaklar böyle bir başkanı.

Güler yüzlü, sempatik, nezaket sahibi bir başkan bütün bunlarla kalmamış, büyük şehirlerin içine düştüğü hatayı yapmamaya kararlı, AVM’leri şehrin dışında kurmayı kafasına koymuş bunda da çok haklı ve kendisini tebrik ediyorum bu kararından dolayı, daha işin başında bu sorunu çözmeye karar vermiş, büyük şehirlerimizin acıklı hali ortada bu yüzden trafik, keşmekeş haline gelmiş. Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı’yı bu kararından dolayı canı gönülden kutluyorum.

İşte böyle sevgili okuyucular bu köşe yazımda, Anadolu’nun içlerinde gizli kalmış bir değerimizden Merzifon’dan bahsetmek istedim ve onun değerli Belediye Başkanı Alp Kargı’dan. Böyle değerleri korumamız lazım. Böyle siyasiler lazım ülkemize. Ümit ederim ki Kemal Kılıçdaroğlu böyle değerleri bulup çıkarır ve Ankara’ya taşır, zira parlamentomuzun böyle değerlere ihtiyacı var, insana tepelerden bakamayan, mütevazi, halkına eşit muamele yapan, kapısı herkese açık isimlere ihtiyacımız var. Evet sevgili okuyucularım güzel şirin İlçemiz Merzifon’umuzu sizlere tanıtmaya çalıştım ve onun başındaki Halkçı Belediye Başkanını Alp Kargı’yı. Sizlere tavsiyem bir gününüzü ayırıp gidip görün bu şirin ve yeşillikler içindeki İlçemizi. Benden söylemesi gidip görmezseniz çok şey kaybetmiş olursunuz.