GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-11-2020 11:59   Güncelleme : 12-11-2020 09:48

Google'da ortaya çıktı

Rıza Bey Apartmanı'nın müteahhidinin yalanı Google'da ortaya çıktıİzmir'de yıkılan Rıza Bey Apartmanı'nın "Market, daha önce spor salonu olarak kullanılırken kolonlar kesildi. Bina bu nedenle çöktü" diyen müteahhidinin yalanı Google Earth ile ortaya çıktı.

 Google'da ortaya çıktı

İzmir'de yıkılan binalarla ilgili yürütülen ve 7 kişinin tutuklandığı soruşturma devam ediyor. 37 kişiye mezar olan Rıza Bey Apartmanı'nın tutuklanan müteahhidi Hasan Hüseyin Özkan ifadesinde, "Binayı 1994'te tamamladım. Bayraklı'da 20'ye yakın bina yaptım. Hepsinde hazır beton kullandım. Bunlardan sadece Rıza Bey Apartmanı yıkıldı. Market, daha önce spor salonu olarak kullanılırken kolonlar kesildi. Bina bu nedenle çöktü" dedi.

GOOGLE EARTH'TE ORTAYA ÇIKTI

Polis tarafından geçmişe dönük Google Earth programı üzerinden yapılan uydu fotoğrafları incelemesinde marketin olduğu yerde daha önce spor salonu olmadığı belirlendi. İzmir'de 9 kişinin öldüğü Yılmaz Erbek Apartmanı'nın altındaki 7 dükkanın duvarlarının yıkılarak tek dükkan haline getirildiği ve bir marketler zincirine kiraya verildiği ortaya çıktı.

Kaynak: Rıza Bey Apartmanı'nın müteahhidinin yalanı Google'da ortaya çıktı