SİYASET
Giriş Tarihi : 09-04-2021 09:16   Güncelleme : 09-04-2021 09:23

Görevden ayrılmasını kim istedi

Ayasofya İmamı Mehmet Boynukalın hakkında flaş iddia! Görevden ayrılmasını kim istediAyasofya-i Kebir Camii'nde baş imamlık vazifesini yürüten Mehmet Boynukalın, görevinden istifa ettiğini açıkladı ancak Gazeteci Mehmet Akif Ersoy çok çarpıcı bir iddiada bulundu. Kaynak: Ayasofya İmamı Mehmet Boynukalın hakkında flaş iddia! Görevden ayrılmasını kim istedi

Görevden ayrılmasını kim istedi

Gazeteci Mehmet Akif Ersoy, Mehmet Boynukalın görevi bırakmak istemediğini Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın istifasını istediğini Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından ulaştığının iddiasında bulundu.

Ayasofya İmamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın, imamlık görevini bıraktı. Boynukalın'ın kendi isteğiyle görevinden ayrıldığı iddia edildi ancak gazeteci Mehmet Akif Ersoy'un Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edindiği bilgiye göre; Ayasofya İmamı Mehmet Boynukalın görevi bırakmak istemedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın istifasını istediği iddiasında bulundu.

Mehmet Akif Ersoy HaberTürk'teki programda Boynukalın'ın Erdoğan'ın istemesi üzerine isttifa ettiğini açıkladı. Ersoy'un Boynukalın ile ilgili iddiası şöyle:

Boynukalın'ın istifa açıklaması şöyle:

"Aziz kardeşlerim, asıl mesleğim üniversitede öğretim üyeliği olmasına rağmen, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın talebi ve Marmara Üniversitesi'nin uygun görmesiyle Ayasofya-i Kebir'deki şerefli makama görevlendirme ile geldim.

İki gün önce akademik/ilmi çalışmalarıma daha fazla vakit ayırabilmek için Ayasofya-i Kebir Camii Şerifi'ndeki baş imam hatiplik görevimden affımı ve görevlendirmemin sona ermesini istedim. Aldığım kararın bir diğer sebebi ise, milli iradeye karşı pervasızca yayınlanan malum bildiriyle ilgili yalan yanlış kıyaslamalara gidilerek 'Ayasofya imamı konuşuyor da biz niye konuşmayalım.'

Gibi hezeyanlara meydan vermemektir. 86 yıl sonra yeniden cami olarak fethedilen bu mübarek mekanda ilk baş imam hatip olarak görev yapmamı takdir eden Yüce Mevla'ya sonsuz hamdü senalarımı arz ediyor, bu göreve beni layık bulan idarecilerimize ve hassaten kıymetli Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bendeniz bu görevdeyken bildiğim kadarıyla, dilim döndüğünce İslam'ı anlatmaya çalıştım.

Bunu yapamazsam Allah katında mesul olurum düşüncesiyle hareket ettim. Bu niyetin yarın Allah katında bana şahitlik edeceğini umuyorum. İslam'a ve Kur'an'a bir bütün olarak inanıp yaşamayı Rabbim hepimize nasip etsin. Bugüne kadar bana desteğini bildiren yahut düşüncelerime katılmayan bütün kardeşlerimden Allah binlerce kez razı olsun. Allah yar ve yardımcımız olsun."

Kaynak: Ayasofya İmamı Mehmet Boynukalın hakkında flaş iddia! Görevden ayrılmasını kim istedi