GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-02-2022 00:18   Güncelleme : 26-02-2022 09:11

Güzellik ve estetik Samsun’da buluştu

Samsun Estetik Güzellik ve Sağlıklı Yaşam Fuarı (Pro Beauty Expo) 24-26 Şubat 2022 dün Samsun Büyükşehir Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salon'da açıldı

Güzellik ve estetik Samsun’da buluştu

Alparslan Fuarcılık ve Güzin Güzellik ve Estetik Kursları işbirliğinde organize edilen Büyükşehir Belediyesi ve KOSGEB tarafından desteklenen fuarda, sektör temsilcileri bir araya geldi. Fuarın açılışına İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanvekili ve Samsun Umumi Bayan Kuaförler Odası, Samsun Berberler Odası Başkanı Zabit Pilan, Alparslan Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Alparslan, bazı siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, çok sayıda davetli katıldı.

ALPARSLAN: TOPLAM 43 FİRMA KATILDI

Fuarın açılış konuşmasını yapan Alparslan Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Alparslan, “Alparslan Fuarcılık 1998 yılında kurulmuştur. Samsun’da 70’e yakın fuar açtık. İlk fuarları biz kurduk, çadırda açtık fuarlarımızı. Sonradan TÜYAP oluşumu hayata geçince, bizim fuarlarımız o tarafa kaydı. Samsun’da şunu öğrendim, Samsun’da estetik, güzellik ve sağlıklı yaşamla ilgili çok sayıda fuar açıldı. Özellikle kuaför ve yüzlerce güzellik salonu açıldı. Çok talep olduğu için bu fuarımızı, bu sene burada açtık. Fuarımıza toplam 43 firma katıldı. Bu firmalar Ankara’dan, İstanbul’dan, Antalya’dan, Adana’dan yani kısacası Türkiye’nin çok farklı illerinden ve çevremizden katıldılar. Fuarımızın hayırlı olmasını diliyorum ve katılanlara çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

DEMİRTAŞ’A ‘ATA OCAĞI’ PROJESİ PLAKETİ
Alparslan konuşmasının ardından, yaşlıların kendi yaşıtlarıyla vakit geçirerek sosyalleşmelerini sağlayacak Ata Ocağı (Büyükler Kreşi) projesindeki başarısından dolayı İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’a plaket takdim etti. Plakete teşekkür eden Başkan Demirtaş, Ata Ocağı projesinin detaylarına değindi ve fuarın tüm katılımcı firmalara ve Samsun’a hayırlı olmasını diledi.

DEVECİ: KADININ OLDUĞU YERDE GÜZELLİK OLUR

Diğer yandan Nihat Alparslan, kadın istihdamı ve girişimci kadınlara verdiği desteklerden dolayı ise Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’ye de plaket takdim etti. Plakete teşekkür eden Başkan Cemil Deveci, “Kadın zaten üreten demektir. Kadın kendi adına güzel demektir, güzellik demektir. Kadının olduğu yerde güzellik olur. Ben sizin için çalışıyorum. Sizlerle birlikte çalışıyorum. Tüm sivil toplum örgütlerini ve özellikle kadın derneklerinin tümüyle işbirliği yapıyoruz. Her gördüğümde kadınlara ‘bir adım öne çıkın’ diyorum. Kutluyorum. Fuarımız herkese hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu. Konuşmaların ardından katılımcılar fuarı gezdi. Fuar, 26 Şubat'a kadar açık kalacak. Tolga BİRGÜCÜ

 

 

AdminAdmin