SİYASET
Giriş Tarihi : 28-10-2020 14:49   Güncelleme : 29-10-2020 23:08

HALİL ORAL" PARTİ BİR AİLE YUVASI GİBİDİR.SORUNLAR İÇTE KONUŞULUR"

Kuruluşunun 1.yıl dönümü münasebetiyle Küresel Gazeteciler Konseyini ziyaret eden İYİ Parti Ankara Milletvekili ve Çankaya İlçe Teşkilatı ile gazeteciler sohbet ettiler.

HALİL ORAL

 

"SORUNLAR İÇTE KONUŞULMALIDIR

Ankara Milletvekili İ.Halil Oral söyleyişi de Ümit Özdağ olayı ile ilgili bir soruya şöyle yanıt verdi.

“Parti bir aile yuvası ve iç disiplin kurallarına göre hareket eder.Yanlışlar olabilir mi olur.

Ama bu önce parti içinde ele alınır çözülür.Partide konuşulmadan Genel Başkana iletilmeden medya”da bunlar eline alınırsa yanlıştır.

Kol kırılır ama yen içinde kalır.Bu söz öylesine bir söz değildir.Biz üzülüyoruz bu konulara.

Bu parti nice zorluklarla kuruldu bu kadar emek sarf edildi,bunları kendi kişisel çıkarlarımız için suya dökemeyiz.Millet bizi affetmez.”dedi.

İYİ Parti Çankaya ilçe başkanı emekli albay Kevser Ofluoğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi.”İYİ Parti hangi koşullarda ve zorluklarda kuruldu gelin bize sorun.Engellemeler,konuşmak ve toplantı yapmak için salon verilmiyordu.Çok şükür bu günlere geldik.

Partimizin kuruluşunun 3 yılını kutladık.

Milletimiz bize sahip çıktı.Her gün meydanlardayız.Genel Başkanımız il il geziyor.Bizler mahalle ve sokaklarda halkımızın sorunlarını dinliyor ve yetkililerimize iletiyoruz.

Gece gündüz çalışıyoruz.Buna mecburuz.

Çünkü bu millet bizi benimsedi ve bizi istiyor.”dedi.

Ziyarete Küresel Gazeteciler Konseyi Mali Başkan Yardımcısı Gürsel Eser,Küresel Gazeteciler Konseyi Yaygın Medya Meclis Üyeleri Mehmet Çatakçı ve Adnan Fişeng,Gazeteci Yazar Erdem Noyan,Gazeteci Yazar Harun Göksel VE Milat Gazetesi Ankara Temsilcisi Neşet Gündoğdu katıldı.