GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-11-2020 22:46   Güncelleme : 02-12-2020 18:50

HASBİHAL.. SAMİ NOGAY YAZDI

Nogayİşleyeceğimiz konular; tarih, güncel olaylar, anmamız gereken büyüklerimiz ve bazen de siyasi konular olacak"Siyasetci Yazar Sami Nogay Gazetemize ilginç Yazıları ile katıldı..

HASBİHAL.. SAMİ NOGAY YAZDI

 

 

 

BAŞLARKEN 

 

Sami NOGAY

saminogay@gmail.com

 

Başlarken ne yazacağımı, hangi konulara değineceğimi siz okuyucularımla paylaşmak istedim. Her hafta Pazartesi günleri siz okuyucularımla hasbihal edeceğiz.

İşleyeceğimiz konular; tarih, güncel olaylar, anmamız gereken büyüklerimiz ve bazen de siyasi konular olacak.

Konuları işlerken; milli ve manevi değerlerimizin gelişmesi, birlik ve beraberliğimizin pekişmesi yönünde olacaktır.

Konularımız şahıslarla ilgili değil, tamamen içinde yaşadığımız yüce milletimizin çözüm bekleyen dertleri ve çaresi olmalıdır.

Öncelikli konular; eğitim, işsizlik, sanayileşme, son 70 yılın kalkınma hızı ve enflasyon, siyaset çarkı, ekonomik çark, bürokratik çark gibi konular olacaktır.

Millet olarak vazgeçmemizin mümkün olmadığı ve olamayacağı Kıbrıs, Kafkasya, Kırım, Balkanlar ve Ortadoğu konularında hasbihal yapacağız.

Köşemin adını “Hasbihal” koydum ki siz okurlarımın arzusu istikametinde hasbıhal yapalım.

İleri toplumlara baktığımızda SİYASET ÇARKININ, EKONOMİK ÇARKIN ve BÜROKRATİK ÇARKIN uyum içinde çalıştığını görüyoruz. Bu üç çark uyum içinde dönmez ise siyasette çok başarılı liderler harcanır. Ekonomi çöker, bürokrasiyi ehil olmayan kişiler işgal eder ki o toplumun bir adım ileri gitmesi mümkün değildir.

Bu üç konuyu ayrı ayrı ele alıp konuyu masaya yatıracağız.

Bu üç çarkın iyi anlaşılması için son 70 yıldan örnekler vererek anlatmaya çalışacağım.

Bugün ülkemizde toplumun daha iyi olabilmesi için eğitimde, adalette, sağlıkta, sanayileşmede ve üretimde iyi çalışılması gerekmektedir.

Önce dert tespit edilmeli, sonra da derde çare aranmalıdır. Ülkemizde uzun yıllardır ne dert tespiti var ve nede derde çare arayan var. Sadece karşılıklı çekişmeler ve suni gündemler toplumu meşgul ediyor.

Toplumumuzun derdini dile getireceğiz. Ve çare aranması konusuna katkı sağlayacağız.

Allah’a emanet olunuz.