SİYASET
Giriş Tarihi : 03-10-2021 10:43   Güncelleme : 09-10-2021 18:09

İçişleri Bakanı Soylu o anıyı gözleri dolarak anlattı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bursa'da katıltığı bir programda yetim ve öksüz çocuklarla bir araya geldi. Yıllar önce Sudan'da yaşadığı bir anısını anlatan Bakan Soylu, duygusal anlar yaşadı.

İçişleri Bakanı Soylu o anıyı gözleri dolarak anlattı!

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen "Çocukların Düşü Bursa'nın Gülüşü Projesi" kapsamında yetim ve öksüz çocuklarla bir araye gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, konuşması sırasında gözleri doldu.

Gözleri dolarak anlattı!

Bakan Soylu, yıllar önce ziyarette bulunduğu Sudan'da yaşadığı bir anıyı anlatırken gözleri doldu.

Bakan Süleyman Soylu, "Bir genç kız gördüm, 20 yaşında. 'Ne işin var burada?' dedim. 'Ne kazanıyorsun, nerede çalışıyorsun?', 'Bir şey kazanmıyorum.' dedi. O yetim çocukları burada yalnız bırakamayız. Dünya adaletten koptukça ve birileri Batı'ya tapındıkça Allah onları uyaracak ve Allah onlara doğruyu gösterecek. Doğru burası ve doğru sizsiniz. Burası bir cennet bahçesi gibi şu anda ve o kadar güzel ki, o kadar güzel görünüyorsunuz ki. Burayı bir araya getirenlere söylüyorum, çok büyük mükafatlarınız olacak. Belki farkında değilsiniz, bu dünyada da öteki dünyada da o mükafatlarla karşı karşıya kalacaksınız. Ülke olarak yapacak çok işimiz var, millet olarak yapacak çok işimiz var. Cumhurbaşkanımızın yapacağı çok iş var, Cumhur İttifakı'mızın yapacağı çok iş var" ifadelerini kullandı.

 

ETİKETLER:

içişleri bakanı , Süleyman Soylu , haber