SİYASET
Giriş Tarihi : 05-02-2021 10:25   Güncelleme : 05-02-2021 10:26

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye flaş destek

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Boğaziçi Üniversitesi'nin atanmış rektörü Melih Bulu'yu protesto eden öğrencileri hedef almıştı. Kaynak: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye flaş destek

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye flaş destek

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Boğaziçi Üniversitesi protestoları hakkında,"Siz öğrenci misiniz, yoksa siz rektörün odasını basmaya kalkışan terörist misiniz?” sözlerinin ardından benzer açıklama Devlet Bahçeli’den gelmişti. 

Bahçeli'nin 3 Şubat'ta Boğaziçi Üniversitesindeki protestolara ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlardan, "Sırtlarını ajanlara, zalimlere ve karanlık çevrelere dayamış olanlar evlat değil başı ezilmesi gereken zehirli yılanlardır. Yasa dışı eylemleri diğer üniversitelere teşmil etmek için kuyruğa girenler bunun bedelini acıklı şekilde ödemelidir" ifadeleri Twitter tarafından silinmişti.

"OKYANUS ÖTESİNDEN TEPKİ GÖSTERDİ"

Twitter'ın kısıtlama kararının ardından MHP Genel Merkezi ve Bahçeli'den bir açıklama daha geldi.

Açıklamalar şöyle: 

MHP Genel Merkezi tarafından yapılan yazıla açıklamada, ''Boğaziçi Üniversitesinin önündeki menfur eyleme karşı gösterdiği tepkiden dolayı MHP lideri sayın Bahçeli’nin bazı paylaşımlarına Twitter kısıtlama getirmiştir. Sayın Bahçeli terörist ve öğrenci ayrımını ortaya koyduğu halde ki bu emniyet tarafından da teyit edilmiştir okyanus ötesinden Twitter buna tepki göstermiştir. Boğaziçi üniversitesi önünde eylem yapan terör örgütleriyle irtibatlı ve iltisaklı olanlara Twitter ve Twitter'ın arkasındaki güçler destek vermiştir. Genel başkanımızın bazı paylaşımlarına kısıtlama getirilmiştir'' açıklamasını yaptı.

"AİLELERE ÇAĞRIDA BULUNUYORUM"

Tweetlerinin kısıtlanmasının ardından Devlet Bahçeli, "Boğaziçi Üniversitesi'nde terör örgütlerinin yasa dışı eylemlerinde kullanılan, alenen istismar edilen öğrencilerin ailelerine çağrıda bulunuyorum. Muhterem analarımız evlatlarınıza siz sahip çıkın, ne Kılıçdaroğlu’nun eline ne de onun bunun keyfine bırakmayın” ifadelerini kullandı.

SOYLU'DAN BAHÇELİ'YE DESTEK

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin kısıtlanan tweetini ekran görüntüsü olarak paylaştı.

Soylu, tweetine "Sn Devlet Bahçeli’nin ifadelerine tahammül edemeyen Twitter’ın tutumunu kınıyoruz..." notunu ekledi.

Soylu'nun bu paylaşımı, akıllara Twitter'ın ihlalleri devamlı hale getiren hesapları kapatacağını açıklamasını getirdi.

ssbh.jpg

Didem Soydan, Bartu Küçükçağlayan’ın mesajlarını ifşa ettiDidem Soydan, Bartu Küçükçağlayan’ın mesajlarını ifşa etti

Kaynak: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye flaş destek