SİYASET
Giriş Tarihi : 12-09-2020 18:30   Güncelleme : 13-09-2020 16:40

İftiraların hedefindeki CHP'li Başkan sessizliğini bozdu! Bomba açıklamalar

İftiraların hedefindeki CHP'li Başkan sessizliğini bozdu! Bomba açıklamalarDidim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, son dönemde iftiraların hedefindeki isim haline geldi. Atabay, yaptığı açıklamada "rant çetesinin bu senaryoyla" kendisini hedef aldığını söyledi. Kaynak: İftiraların hedefindeki CHP'li Başkan sessizliğini bozdu! Bomba açıklamalar

İftiraların hedefindeki CHP'li Başkan sessizliğini bozdu! Bomba açıklamalar

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, son dönemde iftiraların hedefindeki isim haline geldi. Atabay, yaptığı açıklamada "rant çetesinin bu senaryoyla" kendisini hedef aldığını söyledi.

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, Hürriyet'ten Fulya Soybaş'ın sorularını yanıtladı. "Ortada sanal bir sesin iddiaları var" diyerek söze başlayan Atabay, Soybaş'ın "Ben kendisiyle görüştüm" diyerek iddiaları özetlediğinde ise Atabay, "Ben çocukluğumdan beri hikâyelerle büyüdüğüm için bu hikâyeyi de keyifle dinledim. Biraz daha uzasa uykum gelecekti" dedi ve şöyle devam etti.

"ŞİKÂYETTE BULUNMADI

"Kendisi savcılığa gitmiş mi? Bir suç duyurusunda bulunmuş mu? İnanın anlamakta zorlanıyorum. Neden gitmemiş? Korktuğu için. Peki kaç yıl geçmiş olayın üzerinden? 5 yıl. 5 yıl sonra bir anda ortaya çıkmış ve hiç tanımadığı bir gazeteciye olanları anlatma ihtiyacı hissetmiş. Bu kadın size güvenmiş, konuşmuş. Başka gazeteciye güvenmiş, konuşmuş. Gelin görün ki Türkiye Cumhuriyeti’nin savcılarına güvenmemiş, hakkımda bugüne kadar tek bir şikâyette bulunmamış, polise gitmemiş. Biri bana Allah aşkına bu sorunun cevabını versin. Tacize uğradı madem bir savcıya gidip ‘Bu adam beni taciz etti, gasp etti, hapsetti’ diyemiyor mu? Çok garip değil mi?”

"BU BİR UTANÇTIR"

"Televizyonda konuşan o sesi tanımıyorum. Başka da bir kadın yok ki. Bu sanal sesin bahsettiği bu suçları işlediysem devlet benim yakama yapışsın. Ben bu suçları işlemediysem de beni bu zan altına sokanların yakasına yapışsın. ‘Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay tutuklandı!’ Hani nerede tutuklandı? Kurdukları kumpas ne kadar yalan ise attıkları yalan da o kadar yalandı. Bu bir utançtır."

‘ORTADA RANT MESELESİ VAR’

Ortada rant meselesi nedeniyle ihtilaflı olduğu bazı kişiler tarafından yaratılan ‘sanal’ bir mağdur olduğunu söyleyen Atabay, "Buradaki konu nedir biliyor musunuz? Bu senaryoyu yazan benim 2014’ten beri mücadele ettiğim imar/rant çetesidir. İkiz kuleler adı altında yaptıkları gayri kanuni işleri engellediğim için, çıkın sokağa tüm Didim halkına sorun, anlatsınlar ki bu çete zaman zaman siyaset, zaman zaman da basın yoluyla bana saldırmakta. 2014 Nisan’dan bu yana süren bir mücadeledir bu" diye konuştu.

Başkan Atabay, son olarak "Size her şeyi söyledim. İnşallah birileri hakkımda suç duyurusunda bulunur. Ben de savcılara o soruların cevabını veririm" diye konuştu.

Kaynak: İftiraların hedefindeki CHP'li Başkan sessizliğini bozdu! Bomba açıklamalar