SAĞLIK
Giriş Tarihi : 06-07-2021 08:39   Güncelleme : 09-07-2021 08:13

İki cesaretli iş kadını bir başarıya daha imza attı...

Babalarının ölümünden sonra iş başına gelen iki iş kadını başarıdan başarıya koşmaya devam ediyor. Bu kez de Ankara’da çağ atlatan çok önemli sayılabilecek iki tedavi ünitesini bünyesinde bulunduran, ‘’ Güven Pelvik taban rehabilitasyon Merkezini ‘’ hizmete soktular.

 İki cesaretli iş kadını bir başarıya daha imza attı...

Gazeteci yazarımız Erdem Noyan bu kez sağlık da bir başarı öyküsünü inceledi ve yazdı

İki cesaretli iş kadını bir başarıya daha imza attı. Babalarının ölümü üzerine işlerinin başına geçen iki iş kadını Güven sağlık grubu icra kurulu başkanı Nükhet Küçükel Ezberci ile kardeşi Güven Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Banu Küçükel sağlıkta çağ atlatan bir başarıya daha imza attılar.

Küçükel kardeşler, yarattıkları dev gibi Güven sağlık tesislerinin yanında bu kez de Ankara’da bir ilke imza atarak,‘’Güven Pelvik taban rehabilitasyon Merkezini ‘’hizmete soktular. Nedir bu Pelvik rehabilitasyon merkezi derseniz gelin yakından bir bakalım.

Sevgili okuyucular, bu iki kardeşi rahmetli babalarının döneminden tanırım o zaman daha, gençlik çağlarında idiler, ancak babalarının vefatından sonra zamanla çalışkanlıkları ve yenilikçilikleri ile babalarını da geride bırakarak sahip oldukları güven hastanelerini modern teknolojilerle ve son sistem tıp cihazlarla donatmayı başardılar.

Bu gün Güven Hastanesi Ankara’da aranan bir sağlık kuruluşu haline gelmişse bu iki başarılı iş kadını kardeşlerinin sayesinde olmuş dur, insan bu hastaneleri gördük den sonra göğsü kabarıyor, gerçekten iltifat etmiyorum, bu hastanenin sahipleri benim yakınım değil sadece rahmetli babaları tarafından tanıdığım iki kız kardeş.

Ancak şunu itiraf etmeden geçemeyeceğim, bazı gazeteci arkadaşlarımla İcra Kurulu Başkanı Nüket hanımın daveti üzerini Çayyolu sağlık tesislerini gitmiş idim, orada gördüklerim benim bu güzel ülkemin sağlık alanında nerelere geldiğini hatırlatmış idi.

İş de bu gün yazımda bu iki çalışkan kardeşin son olarak ülkemize kazandırdığı ve gerçekten sağlıkta çağ atlatacak iki yeni sağlık ünitesinden bahsetmek istiyorum. Güven Hastaneleri bünyesinde geçtiğimiz günlerde hizmete açılan, ‘’GÜVEN PELVİK TABAN REHABİLİTASYON MERKEZİ ‘’ tam manasıyla çağı yakalayan bir tıp kuruluşu haline gelmiş.

Bu merkezde artık kadınlarımız çok özel muayenelerini bile soyunarak değil kıyafetleri ile oturarak kısa sürede yapabiliyorlar. Ankara da ilk kez Güven Pelvik Taban Rehabilitasyon merkezinde hizmete sokulan Biofeedback cihazı ile hastalar, görsel, işitsel sinyal kullanılarak muayenelerini olmakta ve ayrıca bu cihaz sayesinden kadınların vajinalarına elektrod yerleştirmeye artık son veriliyor ve bundan sonra kadınlar bu cihaz sayesinde kıyafetleri ile cihaza bağlanarak kısa sürede muayenelerini olabiliyorlar.

Sevgili okuyucular bu merkeze sağlık alanında bir başka yenilik daha getirilmiş. Magnetik alan ismi verilen ve bir koltuğu andıran cihazın, kas gücü zayıf olan hastaların iyileştirilmesinde kullanılan bir sistem olduğunu öğrendim. Bu cihazda da, Biofeedback cihazında olduğu gibi artık hastalar soyunmadan oturdukları koltukta stimülasyon oluşturularak tedavilerini olmakta ve kas güçlenmelerine yardımcı olunmaktadır.

Gerçek den sağlıkta çağ atlatan bir hizmet sokulmuş Güven Pelvik Merkezinde, bakın bu merkezin  sözcüsü Prof .Dr. Deniz Evcik yeni hizmete sokulan Güven Pelvik taban rehabilitasyon merkezi ile ilgili kısaca neler söyledi, ‘’  taban fonksiyon bozukluklarının belirtisi özellikle idrar kaçırma bazen de idrarını tutamama şeklinde meydana gelmekte, ağrılı adet görme, cinsel fonksiyon bozuklukları ,bu hastalıklar gençlerde, orta ve ileri yaşlarda da olabiliyor. İş de bu merkezimizde yeni hizmete soktuğumuz iki yeni cihazımızla bu gibi hastalıkların tedavi ve muayene şekillerinde de yeni yöntemler kullanarak hastalarımıza hizmet vermeye başladık. Bu cihazlarla artık hastalarımız soyunmadan kıyafetleri ile cihaza alınarak tedavileri yapılmaktadır.’’

İş de sevgili okuyucularım Ankara’da yeni hizmete sokulan Güven Pelvik taban rehabilitasyon merkezi bu bakımdan çok önemli olduğu için bu kuruluşu köşeme aldım ve sizlere duyurmak istedim, gerçekten çağı yakalamış bir tedavi şekli hizmete sokulmuş Pelvik Rehabilitasyon Merkezinde inanıyorum ki kadınlarımız bu iki tedavi şeklinde de bu cihazları kolaylıkla soyunmadan kullanabileceklerdir. Benden duyurması.