GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-02-2022 10:21   Güncelleme : 03-02-2022 09:21

İmamoğlu: İhanet projesini mutlaka engelleyeceğiz

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul hakkında açıklamalarda bulundu. İmamoğlu, "Aldıkları o araziler tarla olarak kalacak. Bu ihanet projesini mutlaka engelleyeceğiz. İleride sorumluları da bunun hesabını verecek" dedi.

İmamoğlu: İhanet projesini mutlaka engelleyeceğiz

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Ataşehir'de katıldığı bir programda gazetecilerle bir araya geldi.

İmamoğlu, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın Kanal İstanbul çevresine kurulacak Yenişehir'in süreciyle ilgili Ürdünlülerin kurduğu bir pazarlama şirketinin müşterilerine müjde vermek için çektiği video hakkında açıklamada bulundu.

"BU BİR RANT PROJESİDİR"

Sözcü gazetesinden Özlem Güvemli'nin haberine göre, İmamoğlu şöyle konuştu:

"Başından beri ifade ettiğimiz bir şey var; bu bir rant projesidir. İçinden geçecek tankerin, boğazı tehdit eden unsurların bertaraf edilmesi ile uzaktan yakından ilgisi yoktur.

Burada hesap kitap; birilerinin cebine girecek olan paralardır, kazanılacak paralardır. Oradaki zavallı köylülerimizi, yerlerinden edilen vatandaşlarımızı da ilgilendiren bir husus değildir.

"'GÜZERGAHINI BİLE PAYLAŞMIYORUZ' MESAJI VERİLDİ"

O kadar çıkarcı davranılmıştır ki, hatırlarsanız en üst perdeden şu söylenmiştir: ‘Güzergahını bile paylaşmıyoruz. Çünkü buradaki arsa rantına izin vermeyeceğiz.'

Güzergahının paylaşılmadığı doğru. Ama kime? Topluma, vatandaşa. Ama birileriyle paylaşıldığı da bugün ortaya çıkıyor.

Ama Ürdün’deki emlakçı ama başka ülkelerdeki bu işten para kazanan kişiler ve bunların çoğu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı da değil.

Bir de para kazanan aracılar var tabii. Bir de bunların tespit edilmesi lazım. Bu aracılar, bu komisyoncular, bu devlet görevlileri kim? Bu siyasiler kim? Bu işe aracılık eden, pazarlamacılık yapan kim?”

 

 

AdminAdmin