GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-02-2021 06:02   Güncelleme : 21-02-2021 06:14

İnekle karnını doyuran ayının yaptıkları fotokapana yakalandı

Bursa'da bir çiftçi telef olan ineğini Milli Parklar Müdürlüğü'ne bağışladı. Ekipler ineği yaban hayvanlarına yem olması için ormanlık alana bırakarak bölgeye fotokapan kurdu. Saatler sonra ineğin bulunduğu yere gelen ayı hayvanın bir kısmını yiyip kalan kısmını toprağa gömdü. Ayının bu hareketleri fotokapan ile görüntülendi. Kaynak Yeniçağ: İnekle karnını doyuran ayının yaptıkları fotokapana yakalandı

İnekle karnını doyuran ayının yaptıkları fotokapana yakalandı

DHA'nın haberine göre, Bursa’da bir çiftçi, telef olan ineğinin yaban hayvanlarına yem olarak verilmesi için Milli Parklar Müdürlüğü’nü aradı. Milli Parklar Müdürlüğü ekipleri de telef olan ineği alarak yaban hayvanlarının bulunduğu bölgeye bıraktı. İlerleyen saatlerde ise bölgedeki bir ayı, ineğin bir kısmını yedi geri kalan kısımlarını da toprak altına gömdü. O anlar ise, bölgeye kurulan fotokapan ile görüntülendi. 

 

Milli Parklar Müdürlüğü ekiplerinin, Uludağ’daki besleme çalışmaları da foto kapana yansıdı. Ekipler tarafından bırakılan çeşitli sebze ve meyveleri ayı, kurt gibi yaban hayvanlarının yemeleri saniye saniye kaydedildi. Özellikle son zamanlarda sıcaklık derecelerinin düştüğü Uludağ’da, ekipler yaban hayvanların beslenmelerini gerçekleştirebilmek için, yoğun çaba harcıyor. Öte yandan yetkililer, telef olan hayvanlar ile tarla, bahçe gibi alanlarda kalan sebze ve meyvelerin de yaban hayvanlarına verilebileceğini bildirdi.