GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-02-2022 09:49   Güncelleme : 01-02-2022 09:49

Kanal İstanbul, Arap şehri oluyor! Parsel parsel böyle pazarlanıyor

Kanal İstanbul ile ilgili Arapça yapılan bir emlak sunumunda Kanal İstanbul çevresine kurulacak olan Yenişehir’in 1. 2. ve 3. etabının düzenlenmesi için karar alındığı iddia edildi. Sunumu yapan kişi, Kanal İstanbul'un kağıt üzerinde hayal olmaktan çıktığını söyledi.

Kanal İstanbul, Arap şehri oluyor! Parsel parsel böyle pazarlanıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "İnadına yapacağız" dediği, muhalefet kanadının ise "İstanbul'un sonu" olarak nitelendirdiği Kanal İstanbul'a ilişkin yeni bir iddia ortaya atıldı. Youtube’a yüklenen Arapça bir emlak sunumunda, Kanal İstanbul çevresine kurulacak olan Yenişehir’in 1. 2. ve 3. etabının düzenlenmesi için karar alındığı anlatılıyor. Videoda; bu kararla birlikte Kanal İstanbul’un kağıt üzerinde hayal olmaktan çıktığı vurgusu yapılıyor.

İstanbul Valiliği Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü tarafından alınan kararın 17 Ocak 2022’de askıya çıktığı söyleniyor.

Habertürk'ün haberine göre, sunumu yapan kişi, askı kararının 30 gün sonra tüm sosyal medya ve belediye ile arazi müdürlüğü sistemlerinde yayınlanacağını belirtiyor. Videoda, bu kararla birlikte Kanal İstanbul çevresine kurulacak olan Yenişehir’in hayata geçtiği söylenip bazı arsa ada ve pafta örnekleri üzerinden geçmiş dönemde satın alınan tarla olarak nitelendirilen arsaların bu düzenlemeyle birlikte ticari ve konut alanı olarak yani imarlı olarak nitelendirileceği anlatılıyor.

Tüm arsaların değerinin kat be kat arttığı, askıya çıkan bu karara itirazlar yapıldıktan sonra düzenleme yapılacağı ve arsaların durumunun tarladan imarlı arsaya dönüşeceği bilgisi paylaşılıyor. Sunumu yapan kişi, bu kararın Kanal İstanbul çevresinde arazisi olanların beklediği bir karar olduğunu da vurguluyor ve arsa sahiplerini tebrik ediyor, ‘Allah’a şükür Yenişehir hayata geçmiştir. Yenişehir, Başakşehir ve Kayaşehir ve diğer taraftan da Bahçeşehir arasında yer almaktadır. Yenişehir bir hayal ve ümitti ama artık gerçekleşen bir proje haline geldi’ diyor.

AdminAdmin