EKONOMİ
Giriş Tarihi : 08-12-2020 18:45   Güncelleme : 09-12-2020 20:41

KARADENİZ SERA ÖZBEKİSTAN VE TÜRKMENİSTAN'DA 10 MİLYON DOLARLIK ANLAŞMA İMZALADI..

Karadeniz Sera Genel Müdürü Hakan Çiçek "Özbekistan ve Türkmenistan'la 10 Milyon Dolarlık Sera Kurma Anlaşması İmzaladı. Samsun'da Ürettiği Seraları Türkmenistan'a ihraç edecek..

KARADENİZ SERA ÖZBEKİSTAN VE TÜRKMENİSTAN'DA 10 MİLYON DOLARLIK ANLAŞMA İMZALADI..

İnternet Haberciler Özel Haber

Mühendis Hakan Çiçek ,yönetimindeki Karadeniz Sera, 10 yılı aşkın bir süredir Hollanda ve İsrail gibi ülkelerin uygulamış olduğu  topraksız tarım yöntemi olan hidroponik sistemi uygulayan tek firma  olarak öne çıkıyor. 

Üretici bir firma olarak kendi üretim tesislerinde, kendi seralarında modern tarım tekniklerini en ileri düzeyde kullandıklarını belirten firmanın Yönetim kurulu başkanı Çiçek,şimdi isi Korona,pandemi dinlemeden binlece km uzaklıkdaki  1991'de Sovyetler Birliği'nin dağılışından sonra bağımsızlığını kazanan Orta Asya'da bir devleti Türkmenistan'nın ve Özbekistan'nın  yolunu tuttu.Uzun süredir yaptığı çalışmalar neticesinde firmalarla devlet garantisinde sera yapım anlaşmasını imzaladı.

SAMSUN'DA ÜRTECEK TÜRKMENİSTAN'A İHRAÇ EDECEK

Karadeniz Sera Genel müdürü Hakan Çiçek Türmenistana'a ilk etapda 10 milyon Dolarlık bir anlaşma imladı.Konu ilgili açıklama yapan Çiçek"Dünya'yı tehtid eden koronadan dolayı bir çok iş adamı evine çekildi.Ama biz yılmadık daha önce söz verdiğim ,Türkmenisan ve Özbekistan'da firmalarlarla yaptığımız  anlaşmaya sadık kalarak moderne  topraksız serayı Türkmenistan'la tanıştırmak bize nasip oldu.İlk etapda 10 milyon dolarlık anlaşmaya imza attık.İnşallah en kısa zamanda Ülkemizde üretiklerimizi ihraç edip bu ülkeyi sera ile dolduracağız"dedi