SİYASET
Giriş Tarihi : 17-03-2021 14:42   Güncelleme : 17-03-2021 18:39

Karakayalı"Hayalimiz kadınların şiddet görmediği güzel bir dünyada yaşaması"

Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı Kadın istihdamının Kemalpaşa'da artırılmasına yönelik Projelere imza atmaya Devam Ediyor.Kadın Sıvınma Evi için de çalışmalara başlayan Karakayalı"Kadınlarımız bizim Baş tacımızdır"dedi

Karakayalı

 

 

Kemalpaşa Belediyesi, kadınlarımızın ülke ekonomisindeki payını artırmak, üretimde fırsat eşitliği sunmak ve güçlenmelerinin önünü açmak amacıyla 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde Rekreasyon Alanı'nda Güçlü Kadın Güçlü Ekonomi sloganıyla etkinlik düzenledi.

Kemalpaşa'da 8 Mart etkinliklerle kutlandı

 Kadın istihdamının Kemalpaşa'da artırılmasına yönelik düzenlenen programda yüzlerce kadına iş imkanı sağlandı. Proje kapsamında Üretici Kadınları desteklemek amacıyla  yüzlerce kadın alanda stand kurarak el emeği ürünlerini satma imkanı buldu.  Programa Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, CHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Ahmet Cemil Balyeli, İyi Parti Kemalpaşa İlçe Başkanı Nizamettin Yılmaz, Kiraz Çiçekleri Kadın Kooperatifi Başkanı Lütfiye Karakayalı, Belediye Başkan Yardımcıları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
İŞ İNSANLARI VE KADINLAR BULUŞTU
Kemalpaşa Rekreasyon alanında düzenlenen etkinlik sırasında kadınlara karanfil dağıtan ve yaptığı konuşmada emek vurgusu yapan Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, "Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Kemalpaşa Belediyesi’nde ilk defa sanayicilerin ve kadınların bir araya getirildiği bir etkinlikle bir aradayız. Çok doğru bir proje olduğunu düşünüyorum ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İstihdam önem verdiğimiz konuların başında geliyor. Bugüne dek 2650 vatandaşımızı iş sahibi yapmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hedefimiz  5000 kişiyi iş sahibi yapmaktır. Son dönem de maalesef  kadınlara yönelik şiddet olayları sıklıkla duymaktayız. Hayalimiz kadınların şiddet görmediği, hor görülmediği güzel bir dünyada yaşaması. Bir kez daha herkesin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyorum." ifadelerini kullandı.
‘DAHA GÜZEL BİR PROJE YAPILAMAZDI’
Kurulan standları gezen ve vatandaşlarla sohbet eden Chp İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, ‘’Bugün için bundan daha güzel bir proje yapılamazdı. Bugün kadının emeğinin ön planda olmasın gereken bir gündür. Bu projede emeği geçen başta belediye başkanımız olmak üzere tüm emekçilerimize teşekkür ederim. Yüzyıllardır emek ve eşitlik mücadelesi vermiş tüm kadınlarımızın önünde saygıyla eğiliyorum.’’dedi.
Yaklaşık bir yıl önce kurulan ve kadın üreticileri destekleyerek yerelde kalkınma hedefiyle çalışmalarını sürdüren Kiraz Çiçekleri Kadın Kooperatifi Başkanı Lütfiye KARAKAYALI konuşmasında, ‘Bu günün 8 Mart’ın Dünya Emekçi Kadınlar Günü olmasının nedeni, New York’ta bir fabrikada yangın çıkması ve 129 kadınımızın yanarak can vermesidir.  1910 yılında 8 Mart direnişin, emeğin simgesi olarak Dünya Emekçi Kadınlar Günü olarak ilan edildi. Tekrar 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nüz kutlu olsun.’’ İfadelerini kullandı.
Etkinlik kapsamında engelli annelere, üretici kadınlara ve pandemi sürecinde vatandaşlara dağıtılmak üzere yemek yapımı konusunda yardımcı olan Sevgi Mamaç'a plaket verildi.