SİYASET
Giriş Tarihi : 02-01-2022 18:37   Güncelleme : 02-01-2022 18:42

Kılıçdaroğlu: Rakip olarak görmüyorum!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili gelen soruya dikkat çeken yanıtlar verdi. Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş hakkında, "Rakip olarak görmüyorum" dedi.

Kılıçdaroğlu: Rakip olarak görmüyorum!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Halk TV'ye verdiği röportajında Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunu değerlendirdi. 

Kılıçdaroğlu, "CHP'de Ekrem İmamoğlu'yla aralarında bir yarış mı söz konusu" şeklindeki sorulara açıklık getirdi.

"AMAÇLARI İTTİFAKI DAĞITMAK"

Kılıçdaroğlu, "Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'yla aralarında rekabet mi var?" şeklindeki soruya şu yanıtı verdi:

"Hayır, rakip olarak görmüyorum. Öyle kıran kırana bir rekabet falan da yok. Onların bu açıklamalarla hedeflediği şey şu: Acaba bunların içine bir nifak sokabilir miyiz? İttifakı dağıtabilir miyiz? CHP'yi karıştırabilir miyiz? Böyle bir arayış içindeler. Bunlar çocukça…"

"HAYAL ALEMİNDELER"

İpek Özbey'in, "Ekrem İmamoğlu, Mansur Yavaş ile kavga etsin, Kemal Kılıçdaroğlu Ekrem İmamoğlu'yla kavga etsin"… Diyelim senaryo bu… Hiç bu durumu idare etmek zorunda kaldığınız, az da olsa bunu başardıkları bir an oldu mu" sorusuna, "Yoo, hayır. İpek Hanım; hem ben, hem belediye başkanı arkadaşlarım bunları gülerek karşılıyoruz" şeklinde yanıt veren Kılıçdaroğlu, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

"Telefonda konuştuğumuz zaman "Biraz daha konuşsunlar" diyerek dalga geçiyoruz. Büyük bir samimiyetle söylüyorum, öyle bir ortam yok. Şöyle bir yalan da attılar: "Ekrem Bey randevu istedi, Kılıçdaroğlu vermedi…" Akıl tutulması gibi bir şey. Bunu söylerken hiç değilse sor, hadi bana ulaşamadın, basın koordinatörümüze sor, Ekrem Bey'e, onun arkadaşlarına sor, "Böyle bir şey oldu mu?" Yok, hayal âlemindeler…"

Kaynak / Son Dakika