SİYASET
Giriş Tarihi : 16-04-2022 10:56   Güncelleme : 16-04-2022 11:00

Kılıçdaroğlu'ndan aday açıklaması: Tek adayla gidelim!

Karar TV'de Elif Çakır ve Taha Akyol'un sunuculuğunu yaptığı bir programa katılan Kemal Kılıçdaroğlu, aday tartışmaları ile ilgili, "Benim şahsi kanaatim tek adayla gidelim ve birinci turda kazanalım. Mesele de bitsin." dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan aday açıklaması: Tek adayla gidelim!

Karar TV'de Elif Çakır ve Taha Akyol'un sunuculuğunu yaptığı bir programa katılan Kemal Kılıçdaroğlu, aday tartışmalarına değindi.

İşte Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları:

"TEMEL BEY'İN ÜÇÜNCÜ İTTİFAK DÜŞÜNCESİNİ SİZİN PROGRAMINIZDA ÖĞRENDİM"

Biz güzel bir uyum içerisinde çalışıyoruz. İktidar kendi koltuğunu korumak için seçim kanununda bazı değişiklikler yaptı. Ne yaparsa yapsın bizim için hiç önemli değil. Çıkan kanuna göre bizim yeniden bir strateji belirlememiz lazım. Parlamentoda da çoğunluğu sağlamamız lazım. Biz CHP olarak bu çalışmayı yapıyoruz kendi partimiz içerisinde. Eminim diğer partiler de yapıyordur. Temel Bey de böyle bir çalışma yapıyor ki ittifak içerisinde bir ittifak olabileceği düşüncesi içerisinde. Ben de sizin programınızda öğrendim böyle bir düşüncesi olduğunu. Saygı duyacağız. Ayın 24'ünde toplanacağız. Benim şahsi görüşüm oturulup konuşulur ve liderler karar verirler."

"TEK ADAYLA GİDELİM"

Seçilecek adayın devleti bilmesi gerektiğini belirten Kemal Kılıçdaroğlu, "Benim şahsi kanaatim tek adayla gidelim ve birinci turda kazanalım. Mesele de bitsin. Çok iyi bir aday seçeceğiz ve gerçekten Türkiye'yi çok iyi yöneteceğiz. Bütün hazırlıklarımız sürüyor. Hepimiz oturacağız, karar vereceğiz.

'AKŞENER BAŞBAKAN OLUR' DEDİM

Taha Akyol'un "Meral Akşener'in bizim programımızda söylediği bir formül vardı; 'Bir cumhurbaşkanı adayı çıkaracağız o kazanacak. Ama biz parlamenter sistemi savunuyoruz. Bugünkü sistemde parlamenter sistemin cumhurbaşkanıymış gibi davranır. Cumhurbaşkanı yardımcılarından biri de başbakan olarak davranır" açıklamalarına Kılıçdaroğlu şöyle cevap verdi: "Bu tartışılmadı. Ama müzakereye açığım. Ben daha önce de söyledim 'Akşener, başbakan olur' dedim.

 

 

AdminAdmin