GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-07-2021 12:59   Güncelleme : 02-07-2021 13:05

Korsan temalı tur tekneleri turizme Büyük Katkı Sağlıyor..

Türkiye'nin gözde tatil merkezlerinden Muğla'nın Bodrum ilçesine gelen yerli ve yabancı turistler, mavi ile yeşilin iç içe geçtiği koyları gezen korsan temalı tur teknelerine yoğun ilgi gösteriyor.

Korsan temalı tur tekneleri turizme Büyük Katkı Sağlıyor..

Türkiye'nin ve dünyanın gözde turizm kenti Muğla'nın Bodrum ilçesi, mavinin bütün tonlarını barındıran eşsiz koylarıyla da ziyaretçilerine görsel bir şölen sunuyor. 

Muğla'nın Bodrum ilçesi, mavinin bütün tonlarını barındıran koylarıyla da dikkati çekiyor. Turizme ayrı bir canlılık katan koyları görmek isteyenler, Kumbahçe Limanı'nda bekleyen günübirlik ve haftalık Bodrum  teknelerini kullanıyor. Eşsiz Bodrum koylarına yelken açan turistler, keyifli bir tatil geçirmenin mutluluğunu yaşıyor. Farklı konseptte hazırlanmış "korsan gemi" görünümlü tur tekneleri de misafirlerini en iyi şekilde tail keyfini Yaşatıyor. "Korsan tekne" görünümlü teknelere binen tatilciler, akşam saatlerine kadar güzel ve keyifli bir gün geçiriyor. Tatilciler, korsan teknelerinde yapılan korsan içerikli animasyon ve dans gösteriyle heyecanlı ve eğlenceli zaman geçiriyor. 

Angel yatcılık ve aynı zamanda korsan temalı tekmelerin sahiplerinden  Mehmet Ali Kantarmış , Bodrum'a gelen turistlerin bir çoğu mavi tura katılıyorlar.Özellikle korsan temalı tekneleri tercih ediyorlar.İlginç çekimler yapıp ülkelerinde izletiyorlar.Avrupa ve Rusya'dan bir çok gazeteci bizlerle  buralara kadar gelip reportaj yapıyorlar ve onları burada misafir ediyoruz.Bodrum'un ve Ülkemizin tanıtımına katkı sağlıyoruz.

MAVİ TURDAÖNCE HİJYENE DİKKAT EDİYORUZ

Korsan konseptli teknelerin gün içerisinde 4 farklı koya gidiyor. Bu tekneleri genellikle Rus ve Türk misafirlerin, diğer tekneleri ise Avrupalı misafirlerin tercih ettiğini  söyleyen Kantarmış,

 tur teknelerinde önce hijyene korunmaya çok dikket ediyoruz.Bir çok etkinlik  de yaptığını  ifade ederek, "Günde yaklaşık bin 300 tatilciyi teknelerde ağırlıyoruz. Yılda ise takriben 150 bin misafir mavi yolculuk yapıyor. Pandemi nedeni ile denizlerdeki mavi turların daha çok güvenli olduğunu dile getiren Mehmet Ali Katarmıış,

tur tekneleri sezonunun yeni açılmaya başladığını belirerek, misafirlerin gün geçtikçe ilgisinin artmaya başlayacağını kaydetti. "Korsan teknelerine ilgi çok fazla. Çünkü hem eğlenceli hem de teknelerdeki konsept turistlere ilginç geliyor. Bu tür tekneler Bodrum'a ve turizme katkı sağlıyor. Bu tür teknelerin olması turizm açısından avantaj." diye konuştu.