SİYASET
Giriş Tarihi : 02-07-2021 10:23   Güncelleme : 02-07-2021 10:23

Kriz sanılandan da derin... Erdoğan'ın katıldığı son programda bomba Soylu detayı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 4. Ulusal Eylem Planı Tanıtım Toplantısı"na katıldı. Erdoğan'ın yaptığı konuşma sonra çekilen fotoğraf detayı dikkat çekti.

Kriz sanılandan da derin...  Erdoğan'ın katıldığı son programda bomba Soylu detayı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararının yürürlüğe girdiği Perşembe günü, kadına karşı şiddetle mücadele için yeni bir ulusal eylem planı açıkladı.

Erdoğan, Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesi ile ilgili olarak, "Bizim kadına yönelik şiddetle mücadelemiz İstanbul Sözleşmesi'yle başlamadığı gibi bu sözleşmeden çekilmeyle de bitecek değildir. Dün kadına yönelik şiddetle, kadınların insan olarak sahip oldukları haklarını kullanabilmesi konusunda nasıl mücadele ediyorsak bugün de yarın da mücadeleyi sürdüreceğiz. Kadına yönelik şiddeti, tıpkı salgınla mücadelede olduğu gibi siyasi tartışmalara malzeme etmeden, samimiyetle ve objektif bir şekilde ele almamız gerekiyor. Yeni eylem planımızla mücadeleyi daha da güçlendiriyoruz" dedi.

Erdoğan'ın yaptığı konuşma sonrası çekilen fotoğrafta, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık da yer aldı. Ancak karede İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun bulunmaması dikkat çekti.

Kaynak: Kriz sanılandan da derin... Erdoğan'ın katıldığı son programda bomba Soylu detayı