SİYASET
Giriş Tarihi : 30-01-2022 13:52   Güncelleme : 30-01-2022 13:52

Kulisler hareketlendi: Erdoğan, 4 bakanı daha görevden alacak

Abdulhamit Gül'ün Adalet Bakanlığı görevinden alınmasının ardından Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin de 'görevden alınacağı' konuşuluyor.

Kulisler hareketlendi: Erdoğan, 4 bakanı daha görevden alacak

Abdulhamit Gül’ün Adalet Bakanlığı'ndan istifasıyla hareketlenen AKP kulisleri, gelişmeyi 'malumun ilanı' olarak değerlendiriyor.

Yargı çevrelerinde son dönemde 'Hakyol ve Menzilci isimlerin ön plana çıktığı, Gül’ün de bu oluşuma ses çıkarmadığının' konuşulduğu, Bakan Gül’ün “Yargı asla ele geçirilebilecek bir merci değildir” açıklamasının da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi 'tatmin etmediği' belirtiliyor.

Gül’ün istifası iktidar partisinde "Genel başkanvekili Binali Yıldırım ekibi güçlendi, Numan Kurtulmuş ve ekibinin eli zayıfladı" şeklinde değerlendiriliyor.

Milli Görüş geleneğinden gelen Gül, uzun süre Refah ve Fazilet partilerinde görev yapmışti. Saadet sonrası Has Parti’yi kuran Kurtulmuş’un yanında yer alan Gül, yine Kurtulmuş ile birlikte AKP’ye geçmişti. AKP’de MKYK üyeliği gibi önemli görevler üstlenen Gül, daha sonra da Adalet Bakanı olmuştu.

Cumhuriyet gazetesinden Selda Güneysu’nun haberine göre  Gül’ün görevden azli ile birlikte, yeniden gözler olası kabine değişikliğine çevrildi. Erdoğan’ın, 'birden kabine değişikliğine gitmeyeceği, aynı Lütfi Elvan ve Gül gibi isimlerde olduğu gibi, peyderpey kabinede değişiklik yapacağı' da dillendiriliyor.

'ÇAVUŞOĞLU, ERSOY, KOCA VE PAKDEMİRLİ'

Gül’ün ardından Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin de 'görevden alınacağı' konuşuluyor. Burada en dikkat çeken ismin ise Çavuşoğlu olduğu belirtiliyor.

 

ETİKETLER:

Abdulhamit Gül , Mevlüt Çavuşoğlu , Mehmet Nuri Ersoy , Fahrettin Koca , Bekir Pakdemirli , Recep Tayyip Erdoğan

AdminAdmin