GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-07-2021 20:47   Güncelleme : 01-07-2021 20:50

Küresel Gazeteciler Konseyi bir ilki gerçekleştiriyor

. Akdeniz’in incisi Alanya’da sayıları 200’ü bulan Gazeteciler bir araya geliyor. Yurt içinden ve yurt dışından katılacak gazeteciler buluşmasına ayrıca yurt içinden ve yurt dışından bazı Bakanlarda katılacak.

Küresel Gazeteciler Konseyi bir ilki gerçekleştiriyor

 

Erdem Noyan- Mehmet Çatakcı

Ankara’dan bildiriyor..

Gazeteciler Dev organizasyonda buluşuyor. Küresel gazeteciler tarafından düzenlenen, ‘’ medyanın dünü ve bugünü ‘’ isimli toplantıya yaklaşık 200 civarında gazetecinin katılması bekleniyor.

İlk kez Akdeniz’ in incesi olarak kabul edilen Alanya’da düzenlenecek gazeteci buluşmasına yurdun bütün bölgesinden katılacak Ulusal ve yerel medya mensupları yanında, yurt dışından da gazetecilerin katılması bekleniyor.

Gazeteciler Konseyi Başkanı Mehmet Ali Dim tarafından organize edilen Gazeteciler buluşmasına ayrıca ,yurt içinden ve yurt dışından bazı bakanlarda katılacak. Bu dev organizasyon için aylar öncesinden çalışmaları başlatan Gazeteciler Konseyi Başkanı Başkan Mehmet Ali Dim ve Başkan Yardımcısı, Gazetecisi Mehmet Çatakcı toplantıyla ilgili bilgilendirmede bulundu.

Çatakcı, uluslararası boyutta böyle bir medya buluşmasının ilk kez  gerçekleşeceğini belirterek, bu toplantıyla iki şeyi hedeflediklerini, birincisinin gazeteci dayanışması ve sorunlarını tartışmak diğer birisinin de Türkiye’miz ve cennet köşemiz Alanya’nın dünyaya tanıtılması olduğunu söyledi.

Gazeteci Mehmet Çatakçı, toplantıyla ilgili şu bilgileri verdi, ‘’ başkanımız öncülüğünde, Konseyimiz tarafından düzenlenen Gazeteciler buluşması ilk kez böyle bir Dev organizasyonla gerçekleşiyor. Başkanımız Mehmet Ali Dim’in aylarca çalışması sonunda yurdun bütün bölgelerinden gelecek Ulusal ve yerel Gazeteciler yanında yurt dışından da Gazetecilerin gelmesini bekliyoruz, bunla da kalmadık yurt içinden ve yurt dışından da Bakanların katılması dikkatleri bu toplantının üzerine çevirdi.’’

Küresel Gazeteciler Konseyi tarafından toplantıyla ilgili yayınlanan bildiride ise şu görüşlere yer verildi:

‘’ Küresel gazeteciler Konseyi Türkiye’nin incisi Alanya’da buluşuyor. Dev organizasyonumuzu Genel Başkan Mehmet Ali Dim yürütüyor. Türkiye’nin her ilinden gazetecilerin katılacağı organizasyona her ilden gazetecilerin katılması yanında yurt dışında görev yapan Türk gazeteciler ile yabancı gazeteciler ve Türkiye’de görev yapan yabancı gazetecilerde katılacak.

2 ila 4 Temmuz tarihlerinde yapılacak olan gazetecilerin buluşmasında, medya sorunları tartışılacak, ayrıca Gazeteciler Konseyinin bugüne kadar yaptığı çalışmalar ile bundan sonra yapacağı çalışmalar anlatılacak. Bu arada toplantılar sonunda yapılacak ödül törenine ise yurt içinden ve yurt dışından bazı Bakanlarda katılacak. ‘’