SİYASET
Giriş Tarihi : 08-04-2021 18:15   Güncelleme : 09-04-2021 09:24

Kurtuluş "Başkan Soyer Zabıtaya Verdiği Değeri Diğer Personeline Veriyor mu?

Yolsuzluk ve Haksızlıkla Mücadele konusunda verdiği mücadelesi ile tanınan Temiz İzmir Derneği Başkanı ve Gaze-temiz.com İnternet Gazetesi Genel Yayın Müdürü Nivent Kurtuluş Yazdı...

Kurtuluş

Nivet KURTULUŞ Yazıyor

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi kendi içinde Covid-19 sürecini yönetebilmek için bir “Bilim Kurulu” kurmuş. 

Tebrik ederiz çok duyarlı bir hareket. Lakin alınan kararlar personelin elini yıkaması, su yoksa dezenfektan kullanmasından ibaret. 

Burada sizin biraz daha öngörülü davranmanız gerekmez mi Sayın Başkan? 

Duyduğumuza göre Kültürpark Hollerde çalışan bir çok kişi pozitif veya temaslı çıkıyormuş. 

Bu durumda uzaktan çalışma ya da dönüşümlü çalışmayla personellerinizin sağlığını korumaya yönelik tedbirler almayı düşünmüyor musunuz? 

Çünkü bildiğimiz kadarıyla dönüşümlü çalışmanın bitmesine yönelik genelgeye rağmen dönüşümlü çalışma yapan birimleriniz var, Zabıta Dairesi Başkanlığı gibi. 

Cumhurbaşkanlığı genelgesine istinaden 24 haftalık hamileler idari izinli sayılıyor, peki toplu ulaşımla işe gelmek zorunda olan 24 hafta altı hamile personelleriniz için de insiyatif kullanıp vakaların artış gösterdiği bu günlerde uygulamayı planladığınız idari izin ya da uzaktan çalışma yaptırmayla ilgili bir tasarrufunuz vardır umarım? 

Yasal süt izni olan kadın personeller uzaktan çalışmaya dahil edilmişken, bizce hamile kadınlar zabıta memurlarından daha fazla korunmayı hak ediyordur..!