SİYASET
Giriş Tarihi : 26-12-2021 17:03   Güncelleme : 26-12-2021 17:07

Mansur Yavaş'ın adaylığına sıcak bakılmamasının sebebi

Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili Millet İttifakı'ndaki belirsizlik devam ediyor. CHP cephesinde Mansur Yavaş, Ekrem İmamoğlu ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu arasında ilerleyen adaylık tartışmalarıyla ilgili yeni bir yorum geldi.

Mansur Yavaş'ın adaylığına sıcak bakılmamasının sebebi

Türkiye'deki ekonomik sürecin dalgalı seyri üzerine muhalefet partileri erken seçim çağrılarını sürdürüyor. Buna karşılık olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan ise seçimlerin 2023'te yapılacağını herhangi bir erken seçimin söz konusu olmadığını dile getiriyor.

MİLLET İTTİFAKI'NDA ADAY KİM OLACAK?

Gazetelerde ve televizyonlarda uzun zamandan bu yana Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı konuşuluyor.

Adaylar arasında öne çıkan isimler CHP lideri Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu olarak dikkat çekiyor.

Ancak CHP cephesinde Mansur Yavaş ile Ekrem İmamoğlu'nun adaylıklarına sıcak bakılmadığı, günden güne yapılan yorumlarla belli olamya başladı.

"ŞEHİR YÖNETİMLERİNİ BIRAKAMAYIZ"

Cumhuriyet gazetesi yazar Mustafa Balbay'a açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu'nun, "Cumhurbaşkanı devlet deneyimi olan bir kişi olmalı, kritik bir süreci yönetecek. Sayın Yavaş ve İmamoğlu'nun ismi öne çıkarılıyor ama İstanbul ve Ankara'nın yönetimini bırakamayız. Seçmenimize anlatamayız" sözleri, Yavaş ile İmamoğlu'nun adaylıklarına sıcak bakılmadığına işaret edildi.

Kaynak / Son Dakika

 

ETİKETLER:

mansur yavaş , chp , cumhurbaşkanı adayı