SİYASET
Giriş Tarihi : 04-04-2021 18:39   Güncelleme : 06-04-2021 08:33

Mansur Yavaş’ın yıldızı parlamaya devam ediyor.

Mansur Yavaş’ın yıldızı parlamaya devam ediyor.

 

Yazarımız Erdem Noyan kaleme aldı.

 

Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş, örnek Belediyeciliği yanında göğsümüzü kabartacak bir göreve daha aday gösterildi. ‘’ 2021 Dünya Belediye Başkanı ödülü. ‘’ 

 

Mansur Yavaş nereye koşuyor. Bunu gerçek den kendi kendimize sormamız gerekiyor.

Siyasetçi desek siyasetçi gibi değil, Belediye Başkanı desek tam olarak da Başkan değil. Sanki iki arada bir derede görev yapıyor gibi.

Siyasette de Belediyecilik de de çok farlı profil çizmeye devam ediyor Mansur Yavaş.

Vatandaşlar Cumhurbaşkanlığına aday gösteriyor, o burun kıvırıyor, istemezük diyor. Gazeteciler sıkıştırıyor o ı ıhh diyor, ama eminim ki bu baskılar karşısında bir yerde Patlamak istiyor ve konuşayım diyordur herhalde, ama gene de yutkunmayı tercih ediyor.

Sevgili okuyucular, ama bu bir yerlerde patlayacak ve milletin isteğine daha fazla dayanamayacak ve eminim ki, halkın ve siyasetin taleplerine karşı daha fazla karşı koyamayacak gibi geliyor bana. Tabi ki bu sadece kendi isteğiyle olmayacak, ittifak tarafından da aday gösterilmesi gerekiyor.

Bakın anketler, Cumhurbaşkanlığı adaylığında sürekli birinci sıraya Mansur Yavaş’ı oturtuyor, ikinci sıra ise Ekrem İmamoğlu’nu koyuyor, bir araştırma grubunun son yaptığı anket’ de ise Mansur Yavaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 10 puan önünde gösteriliyor. Bu, bu güne kadar görülmüş bir şey mi.? Hayır değil.

Bu hal böyle giderse dayansın bakayım göreyim Mansur Yavaş’ı, halkın bu isteğine karşı koyabilecek mi, inanın hiçbir güç bu baskının karşında duramaz.

Sevgili okuyucular bence de bu talebi iyi görmeli Mansur Yavaş, tamam örnek bir Belediyecilik veriyor, gerçekten, yaşlısı genci, sağcısı solcusu her kesimden sevgi görüyor. Her kesimin sesine kulak veriyor, bir Baba gibi davranıyor. Ankara’da yaşayan birisi olarak bu çabasını görüyorum.

Yani siyasete sadece öyle tek pencereden de bakmamak lazım, Belediyeciliğini yap, halka hizmetini götür ama bir ülke sana daha başka alanlarda da hizmet etme ihtiyacı görüyorsa bu görevden de kaçmamak gerekir. Bu görevin kutsallığı kadar, siyasette de ülkeye hizmet etmek kutsaldır.

Bu nedenle verilecek görevlerden de kaçmamak gerekir, her görev kutsaldır. Halkın büyük çoğunluğu eğer Cumhurbaşkanlığı görevini sana layık görüyorsa, daha fazla direnmemek ve rengini ortaya koymak lazım.

Sevgili okuyucular, biliyorsunuz ABD’de Başkanlık seçimlerinden en az iki yıl önce partiler adaylarını belirler ve onlarda açık açık er meydanına çıkar ve mücadelesini verirler, bizde neden böyle olmasın

Şimdi gelelim Mansur Yavaş’ın göğsümüzü kabartan hikayesi ne. Eminim ki çoğunuzun haberi olmuştur ama ben bu sütunlarda bir kez daha duyurmak istiyorum, bu göğsümüzü kabartan olayı. Siyasetçi’ mi Belediye Başkanımı diye tartışmalar sürerken, Mansur Yavaş’ın sessiz sedasız, ‘’ World Mayor 2021 Dünya Belediye Başkanı ödülüne ‘ne ‘’ aday gösterildiğini öğrendik.

Bu çok çarpıcı bir olay, Mansur Yavaş gerçek den örnek Belediyecilik hizmetleri veriyor, caka satmadan, kibir yapmadan, tarafsız, tam halkın Belediye Başkanı gibi. İş de bütün bu vasıfları görülmüş ki, Dünya’da saygın bir kuruluş olan, City Mayors Foundation ( Belediye Başkanları Vakfı ) tarafından yılın başkanlığına aday gösterilmiş, bu herkes’ e nasip olmaz tabi, bu güne kadarda olmamış.

Sevgili okuyucular, Dünyada saygınlığı ile tanınan bu vakfın 32 Belediye Başkanları arasında aday gösterdiği Mansur Yavaş’a bir Türk vatandaşı olarak bizde görevlerimizi yapalım.

Şimdi vereceğim adres de oylarınızla destek olalım, ödüllü Belediye Başkanı seçimi için oy verme  süresi bu ayın sonunda sona eriyor. O nedenle lütfen oylarınızı on line olarak ’’ankara@worldmayor.com ‘’ adresine atın. 32 Dünya’ca ünlü şehrin Belediye Başkanlarının katılacağı ‘’ Dünya Belediye Başkanlığı ‘’ ödül yarışına bizde, sevgili Başkan Mansur Yavaş’a yaptığı örnek hizmetlerinin karşılığını böyle ödeyelim.