SİYASET
Giriş Tarihi : 28-10-2021 21:14   Güncelleme : 30-10-2021 15:42

Mansur Yavaş'tan adaylık cevabı!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yabancı basın kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi. Ankara'daki projeler hakkında açıklamalar yapan Yavaş, Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Mansur Yavaş'tan adaylık cevabı!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara'da yabancı basın kuruluşlarının temsilcileri ve büyükelçiliklerin diplomatik temsilcileriyle bir araya geldi.

Birçok farklı proje hakkında bilgi veren Mansur Yavaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılan Millet Bahçesi törenine davet edilmediğini belirtti.

CUMHURBAŞKANLIĞI ADAYLIĞI DÜŞÜNÜYOR MU?

Cumhurbaşkanlığı adaylığı hakkında sorulan soruya Mansur Yavaş, "Ankara halkı beni Ankara Belediye Başkanlığı ve Ankara’yı yönetmek için seçti. Belediye başkanlığı yaparken bir başka hedefe odaklanma gibi bir niyetim yok. Öncelikli olarak 6 milyon Ankaralıya sorumluluğumu yerine getirmem gerekiyor. Onların keyif içinde yaşadığı bir Ankara, konfor içinde yaşadıkları bir Ankara, açta açıkta kimsenin olmadığı bir Ankara hedefliyorum. Bu vaadimi yerine getirmeye çalışıyorum. Yapılan anketler hep bizim dışımızda yapılıyor. Ankara için yaptığımız hizmetlerinden duyulan memnuniyet bir şekilde Türkiye’ye yansıyor. Sayın Akşener iltifat etmiş, kendisi düşüncesini belirtmiş ama kendisi ile görüşmüş değilim" şeklinde yanıt verdi.

AÇILIŞA DAVET EDİLMEDİ

Ankara'da yapılan "Millet Bahçesi" açılış törenine davet edilmediğini söyleyen Mansur Yavaş, "Benim rekabetim yok ben işbirliğine açığım. Zaman zaman işbirliği oluyor. Zaman zaman da bize hiç sorulmadan bazı şeyler yapılıyor. Bir bakıyorsunuz Cumhurbaşkanlığı kararnamesi yayınlanıyor ve yetkilerini kullanmaya başlıyorlar" dedi.

"GERİ ALMAK İÇİN MAHKEMEYE BAŞVURDUK"

Kapalı vaziyette olan Ankapark'a 800 milyon dolar harcandığını vurgulayan Yavaş, "Seçim öncesi açılışı yapıldı ama işletmecisi bunu işletemedi. Bunu geri almak için mahkemeye başvurduk. 50 bin lira bir tedbirle burası bize teslim edilmedi. Kasımın 10’nunda bir mahkeme var. Önce tedbir verilen davayı kazandık. Ayın 10’nunda da mahkeme bizim talebimizi kabul ederse orayı tekrar gri alacağız. Bu geçen süre zarfında kapalı kaldığı için çok sayıda orada hasar var. Onları da ayrıca bir kamu zararı olarak ortaya çıkacak" açıklamasını yaptı.