SİYASET
Giriş Tarihi : 18-05-2021 06:54   Güncelleme : 18-05-2021 07:30

Memleket Partisi kuruldu: Genel Başkan Muharrem İnce seçildi

Memleket Partisi kuruldu: Genel Başkan Muharrem İnce seçildiCHP'den istifa ederek Memleket Hareketi'ni başlatan Muharrem İnce'nin Memleket Partisi'nin kuruluşu için yaptığı başvuru kabul edildi. Muharrem İnce oy birliği ile Genel Başkan olarak seçildi. Kaynak: Memleket Partisi kuruldu: Genel Başkan Muharrem İnce seçildi

Memleket Partisi kuruldu: Genel Başkan Muharrem İnce seçildi

CHP'den istifa ederek Memleket Hareketi'ni başlatan Muharrem İnce'nin Memleket Partisi'nin kuruluşu için yaptığı başvuru kabul edildi. Böylece, Memleket Partisi, Türkiye'de 110'uncu siyasi parti oldu. Memleket Partisi Kurucular Meclisi 8

İlk yapılan parti içi seçimde Muharrem İnce Genel Başkan, Gaye Usluer Genel Başkan Vekili ve Parti Sözcüsü, Hakkı Akalın Genel Sekreter, Hüseyin Avni Aksoy Genel Başkan Yardımcısı, Mehmet Ali Çelebi Genel Başkan Yardımcısı ve Parlemento Sözcüsü seçildi.

"MUHARREM İNCE GENEL BAŞKAN SEÇİLDİ"

İlk açıklamayı yapan Memleket Partisi Parti Sözcüsü Gaye Usluer, "Bugün hep birlikte Türkiye Cumhuriyeti tarihinde tarihi günlerden birine tanıklık ediyoruz. Sabah saatlerinde İçişleri Bakanlığında Memleket Partisi kurulması için başvuruyu yaptık. 

15.00 itibarıyla kuruldu belgesi ile genel merkezimize geldik. Bu ülkede yaşayan herkes için geleceğimizi barışla, özgürlükle yeniden demokrasiyle taçlandırmak için Memleket Partisi olarak sizlere söz veriyoruz. Tüzüğümüz gereği ilk genel başkanımızı seçtik. Sayın Muharrem İnce oy birliği ile Genel Başkan olarak seçildi. 82 kişiden oluşan kurucular meclisi gelecekteki parti meclisimizi temsil etmektedir" dedi.

muharrem-ince-dha-3.jpg

Memleket Partisi Merkez Yürütme Kurulu (MYK) şu isimlerden oluştu:

Muharrem İnce: Genel Başkan

Gaye Usluer: Genel Başkanvekili ve Parti Sözcüsü

Hakkı Aklın: Genel Sekreter

Hüseyin Avni Aksoy: Genel Başkan Yardımcısı

Özcan Özel: Genel Başkan Yardımcısı

Mehmet Ali Çelebi: Genel Başkan Yardımcısı ve Parlamento Sözcüsü

Serhat Galip ve Nurban Demirbağ: Genel Başkan Yardımcıları

Mevlüt Dudu ve Mert Ünlü: Genel Sekreter Yardımcıları

Serkan Ufuk Akgün: Genel Sayman. (DHA)

Kaynak: Memleket Partisi kuruldu: Genel Başkan Muharrem İnce seçildi Günboyu