SİYASET
Giriş Tarihi : 29-05-2022 19:47   Güncelleme : 29-05-2022 20:01

Milletvekili Metin Yavuz’un odası adeta bir Mevlana Dergahı gibi olmuş

Meclisin çalışkan, Aydın Milletvekili Masasının üzerinde sürekli bulundurduğu Mevlana’ya ait yaklaşık 400 adet seçilmiş sözlerini okuyarak yorgunluğunu gidermeye çalışıyor. Bu yüzden odası dolup taşıyor.

Milletvekili Metin Yavuz’un odası adeta bir Mevlana Dergahı gibi olmuş

 

ERDEM NOYAN. ANKARA

Milletvekili Mevlana’nın güzel sözleri ile yorgunluğunu atmanın yolunu bulmuş. TBMM’nin çalışkanlığı ile tanınan Aydın Milletvekili Metin Yavuz kendisine hediye edilen Mevlana’ya ait yaklaşık 400 adet seçilmiş güzel sözleri ile yorgunluğunu gidermeye çalışıyor.

Konya Büyükşehir Beledi Başkanı Uğur İbrahim Altay tarafından kendisine hediye edilen Mevlana’ ya ait yaklaşık 400 adet seçilmiş güzel sözler kataloğunu çalışma masasının üstünden hiç ayırmıyor. AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz Genel Kurul çalışmalarının yorgunluğunu da odasında bulunan  Mevlana’ ya ait bu güzel sözleri okuyarak atmaya çalıştığını belirtiyor.Milletvekili Metin Yavuz’un odası adeta bir Mevlana Dergahı gibi olmuş

 

Çalışma masasının üstünde bir kutu içinde bulundurduğu Mevlana’ ya ait güzel sözler kataloğundan kendisini ziyarete gelen Milletvekilleri, Gazeteciler ve ziyaretçilerde bu seçilmiş sözlerin yazılı kartlarından çekerek üzerinde yazılı Mevlana ya ait güzel cümlelerini okuyorlar.

Aydın Milletvekili Metin Yavuz masasının üzerinde sürekli bulundurduğu bu Mevlana ya ait seçilmiş güzel sözler kataloğu ile ilgili sorumuza,‘’ bu katalog’ u masamın üzerinden hiç kaldırmıyorum bu sözler bana uğurlu geliyor ve yorgunluğumu atmama yardımcı oluyor. Konya Büyük Şehir Belediyesinin bana hediye ettiği bu Mevlana’ ya ait seçilmiş sözler katalog’ unun içindeki güzel sözler kartını, şans kartı çeker gibi çekerek ve Mevlana’nın yol gösteren bu güzel sözlerini okuyarak Genel Kurul çalışmalarının yorgunluğunu üzerimden atıyorum’’ Şeklinde cevap verdi.

Gerçekten ilginç bir durum, Aydın Milletvekili Metin Yavuz’un bulduğu bu yol, insanı dinlendiren ve rahatlatan bir yol, bizde Gazeteci arkadaşım Muhammet Oluklu ile beraber kendisini makamında ziyaret ederek şansımızı denemek istedik. Merak ettik Mevlana ya ait bu güzel sözler katalog’ undan çekeceğimiz kartların üstünde hangi güzel sözler şansımıza çıkacak diye. Gerçekten de çektiğimiz kartların üzerinde Mevlana’ya ait o muhteşem ve insanı birazda olsa rahatlatan sözler bulunuyordu.

Bu yüzden Milletvekili Metin Yavuz’un odası adeta rahatlama odası gibi olmuş, kendisini ziyarete gelen Vekiller ve misafirler Mevlana’nın bu güzel sözlerini katalogdan çekerek okumadan gitmiyorlar.

Aydın AK Parti Milletvekili Meclis çalışmalarındaki yorgunluğunu atmanın yolunu böylece bulmuş gibi gözüküyor. Ayrıca, Milletvekili Yavuz’un odası da Mevlana’nın seçilmiş sözlerini okumak isteyen ziyaretçilerle dolup taşıyor.

AdminAdmin