DÜNYA
Giriş Tarihi : 27-12-2020 16:43   Güncelleme : 29-12-2020 07:29

Mucize bebek: 500 gramdan daha zayıf doğdu!

Amerika Birleşik Devletleri’nde Elizabeth Hutchinson, henüz hamileliğinin 21. haftasında ani bir gelişmeyle doğuma alındı. Yaşamaz denilen mucize bebek, 6 ay sonunda taburcu oldu.

Mucize bebek: 500 gramdan daha zayıf doğdu!

ABD'den gelen son dakika haberine göre, dünyanın en erken doğumlarından birisi daha gerçekleşti. Elizabeth Hutchinson, henüz hamileliğini başlarındayken ani bir şekilde ameliyata alındı. 21. haftada doğumu gerçekleşti. Çocuk Minnesota Hastanesi'ndeki doktorlar bebeğin yaşama şansının olmadığını, bu kadar erken doğan bir çocuğun hayatta kalmasının inanılmaz olacağını belirtti.

Elizabeth Hutchinson Haziran'da beklenmedik bir gelişmeyle doğuma alındı ve bebeği 21'inci haftada 500 gramdan daha zayıf doğdu.

Çocuk Minnesota Hastanesi'ndeki doktorlar tarafından yaşama şansının olmadığı belirtilen bebek için Neonatolog Doktoru Stacy Kern şunları söyledi:

"Çok hastaydı ve tedavisini gerçekleştirdiğim en küçük bebekti. Tıp literatüründeki verilere dayanarak, dünyadaki en erken doğumdan kurtulan bebeklerden biri olduğunu biliyoruz. Bu kadar erken doğan bir bebeğin hayatta kalması inanılmaz derecede nadirdir."

ALTI AY SONUNDA TABURCU OLDU

Elizabeth-Rick Hutchinson çifti, Richard ismini koydukları bebekleri için, ona destek vermek amacıyla tedavisi boyunca her gün hastaneye gittiklerini söyledi.

 

ETİKETLER:

ERKEN DOĞUM , MUCİZE BEBEK , ABD , DÜNYA HABER