DÜNYA
Giriş Tarihi : 10-12-2020 10:28   Güncelleme : 13-12-2020 09:41

Müslümanlar için Çirkin sözler!

Müslümanlar için toplama kampı teklifi Faşimzin tavan yaptığı Fransa’da, Müslümanlar için toplama kampları kurulması Cumhuriyetçiler Partisi Başkan Yardımcısı Guillaume Peltier tarafından gündeme getirildi. “idari gözetim kamplarına” alınmasını öngören yasa teklifini Fransa Ulusal Meclisine sundu.

Müslümanlar için Çirkin sözler!

Fransa’da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’ın İslam’ı ve Müslümanları hedef alan siyaseti ülkedeki aşırı sağcı siyasilere adeta güç ve cesaret verdi. Macron’un İslam’ı hedef alan saldırılarına paralel aşırı-sağ siyasi görüşleriyle bilinen Fransız politikacı Guillaume Peltier’in, “radikalleştiği” iddia edilen Müslümanların “toplama kamplarına” alınmasını teklif eden bir yasa tasarısını Fransa Ulusal Meclisi’ne sunduğu ortaya çıktı.


The New Arab’ın haberine göre skandal yasa tasarısı Fransa Ulusal Meclisi’nin internet sitesinde de yayınlandı. Skandal tasarının sahibi Peltier, ırkçı Ulusal Cephe Partisi’nin eski üyesi ve şu an eski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarcozy’nin kurucusu olduğu Cumhuriyetçiler Partisi’nde başkan yardımcısı görevini yürütüyor. Macron’un da Sarkozy ile sıklıkla görüştüğü biliniyor. Teklifin sahibi ırkçı siyasi Peltier’in geçtiğimiz günlerde Emmanuel Macron’a, “Genel Güvenlik Yasası” ve ırkçı polis şiddetine karşı başlayan protestolara karşı daha sert karşılık verme çağrısında bulunmuştu.


MÜSLÜMANLARIN TEPKİSİ BEKLENİYOR
Nazi dönemini hatırlatan faşist yasa teklifi, radikalleştiği iddiasıyla güvenlik güçlerince takip edilen kişilerin “idari gözetim kamplarında” tutulmasını öngörüyor. Skandal yasa tasarısının, “(Fransız) istihbarat servisinin kısıtlı kaynaklarıyla, günlük çerçevede listedeki kişileri takip etmesinin imkansız olduğu” gerekçesine dayandırıldığı belirtildi. İnsan hakları savunucuları, “radikalleşme”nin Fransız kanunlarında tanımlanmadığını belirterek teklife sert tepki gösterdi.

 

ETİKETLER:

Fransa , Macron , kamp , toplama kampı ,