GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-02-2022 22:19   Güncelleme : 06-02-2022 09:08

NİĞDE'DE COŞKULU SEVİNÇ VAR...

Niğde sevinçten uçuyor. Bir süre önce Galatasaray Kulübünün Niğde Spor Kulübünü satın almasından sonra şehirde bayram havası esiyor. Bu sayede Şehir Ekonomik olarak büyük gelişme sağlarken aynı zamanda Galatasaray alt takımlarından gelecek futbolcular Niğde Futbol takımına büyük katkı sağlayacak.

NİĞDE'DE COŞKULU SEVİNÇ VAR...

 

ERDEM NOYAN – ANKARA’DAN BİLDİRİYOR..

Niğde sevinç den uçuyor. Galatasaray Kulübünün ‘’Niğde Spor ‘’  kulübünü satın alması tüm Niğdelileri sevince boğdu. Galatasaray alt yapısına kaynak oluşturmak amacıyla Niğde Futbol Kulübünü satın alan Galatasaray Kulüp başkanı Burak Elmas Niğde’nin fahri hemşerisi ilan edildi.

Niğdeliler, Spor Kulüplerinin Galatasaray Kulübü tarafından satın alınmasından sonra şehirde önemli değişikliklerin olacağını ileri sürerlerken, aynı zamanda bu kararla Niğde Futbol takımlarının önümüzdeki dönemlerde Süper lige kadar çıkabileceğini iddia ediyorlar.

Halen TFF 2.Ligde mücadele eden Niğde Spor, yeni sezondan itibaren Galatasaray alt yapısından gelecek oyuncularla büyük güç kazanacak, bu bir taraftan Niğde Spor’ a güç katarken diğer taraftan Galatasaray’a da yeni Sporcular yetiştirmiş olacak.

1990 yılında kurulan Niğde Spor FK Kulübünün Galatasaray tarafından satın alınmasından sonra Kulüp logosunda da değişikliğe gidildi ve Kulüp Logosunun renkleri Galatasaray’da olduğu gibi sarı kırmızı oldu.

HER KESİMDEN BÜYÜK DESTEK GELDİ.

Niğde Futbol Kulübünün Galatasaray tarafından alınması üzerine baş da Niğdeliler olmak üzere bölge Milletvekilleri ve İl yöneticilerinden büyük destek geldi. Özellikle Bölge Milletvekillerinden ve ‘’ Niğde Spor Tarihi ‘’ kitabının yazarı olan CHP’li Ömer Fethi Gürer, baş da Galatasaray Kulübü başkanı Burak Elmas ile dönemin Teknik direktörü Fatih Terim ve yönetim Kuruluna teşekkürlerini iletti.

Gürer konuyla ilgili Gazetemize yaptığı açıklamada ‘’Galatasaray’ın Niğde FK’ yi alması sporda önemli bir dönüşüm yolunu açacaktır. Bu sayede Yıldız futbolcuların yolu Niğde’den geçecek ve bu sayede Niğde için Süper lig’ in yolu da açılmış olacaktır ‘’ dedi.

YENİ STADA KAVUŞUYOR.

Galatasaray’ın Niğde Spor Kulübünün satın almasından sonra Niğde’nin olduğu kadar Kulübün şansıda büyük ölçüde açılmış olacak. Bu güne kadar maçlarını Ömer Halis Demir Üniversitesi Kampüsü içinde bulunan Statta oynayan Niğde Futbol takımı, aynı zamanda kendi Stadına da kavuşacak, bu amaçla TOKİ tarafından inşaatına başlanan Niğde Stadının başlangıçta düşünülen 7 bin 500 kapasitesi de  zaman içinde 15 bine çıkartılacak.

AdminAdmin