GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-02-2021 14:41   Güncelleme : 15-02-2021 14:41

OLAY TV ekibine kötü haber

Olay TV'de toplantıya çağrılan çalışanlara yöneticiler, sonuç alamadıkları için kanal faaliyetlerini sonlandırma kararı aldıklarını bildirdi.

OLAY TV ekibine kötü haber

Cavit Çağlar'ın "Bu yayın politikası beni aştı, ismimi de frekansımı da çekiyorum" çıkışının ardından Olay TV 25 Aralık'ta yayın hayatını sonlandırmıştı.

İş insanı Cavit Çağlar ile yolları ayrılan Olay TV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Köksal yeni kanal kurmak için yürüttüğü çalışmalardan sonuç alamadı.

Olay TV'de bugün kritik bir gelişme yaşandı. Toplantıya çağrılan çalışanlara kapanma ve tasfiye kararı iletildi. 

Gelişmeleri Gazeteci Barış Yarkadaş sosyal medya hesabından şu sözlerle paylaştı: 

OLAY TV ekibi az önce Kağıthane Cendere'deki binada toplandı. Kanal kurma girişimini sürdüren yöneticiler, sonuç alamadıkları için faaliyetlerini sonlandırma kararı aldıklarını açıkladı.

Böylece 180 arkadaşımız daha iktidarın baskıcı tutumları yüzünden bu karda kışta işsiz kaldı.

OLAY TV Genel Yayın Yönetmeni Süleyman Sarılar, yeni kanalın kurulması için umut içinde bekleyen arkadaşlarına "Hüseyin Köksal Bey'in çabaları sonuç vermedi. Frekans almamız engellendiği için kanal kuramıyoruz" dedi.

Konuştuğum arkadaşlar, Süleyman Sarılar'ın ağladığını ve"Size hayatının en zor konuşmasını yapıyorum" dediğini aktardı.

Hükümet, OLAY TV ekibinin yeni bir kanal almasının önüne türlü engeller çıkardığı için 180 basın emekçisi işini, halkımız da haber alma hakkını kullanacağı bir yayın organını kaybetti. Çok yazık oldu. Çok üzücü...

 

ETİKETLER:

Olay TV , frekans , Süleyman Sarılar