SİYASET
Giriş Tarihi : 23-12-2020 19:01   Güncelleme : 25-12-2020 12:36

Olmadı Hamza Yerlikaya Olmadı....

Bir Devin düşündürdükleri, makamlar, mevkiler günlerdir ortaya düşen bomba gibi açıklamalar, olmadı sevgili kardeşim Hamza Yerlikaya, sen Dünya Pehlivanı göğsümüzü kabartan Milli sporcumuz. Gazeteci Yazarımız Erdem Noyan, ortalığı kasıp kavuran konuyu duygulu kelimelerle kaleme aldı ve yazdı..

Olmadı Hamza Yerlikaya  Olmadı....

 

Olmadı sevgili kardeşim dünya devi insan Hamza Yerlikaya, sen ki minderlerde Dünya yı dize getirdin, karşına çıkan minder aslanlarını dakikalar içinde tuşa getirdin. Anadolu’nun boz kırlarından çıkıp geldin Devletin sıcak kucağına sığındın, bu Devlet sana bütün kapılarını açtı. Sen güçlü kuvvetli Anadolu genci olarak bu fırsatları iyi kullandın çalıştın çalıştın ve başarıya ulaştın.

O salonların sıcaklığını, zorluğunu  iyi bilirim, bende o spor salonlarında 19 sene dirsek çürüttüm, Basketbol, Voleybol oynadım, salonlarda kilolarca ter döktüm, başarılar, başarısızlıklar yaşadım ama, Atatürk’ün gençliğe armağan ettiği şu Düstur hiç aklımdan çıkmadı ’’ ben gençliğin zeki, çevik, aynı zamanda ahlaklısını severim ‘’ sözleri hep ilkem  oldu, eminim ki senin ilkelerinde  öyledir.

Gözlerimin önüne getiriyorum da, senin minderlerde gösterdiğin başarıları, özellikle dev gibi insanları omuzlarına alarak sırtüstü yere çaktığını, bizleri Televizyonların başında hop oturtup hop kaldırdığını, gene inanıyorum ki, o dakikalar bütün halkımız senin bu başarın karşısında bayrağımızı göndere çektirdiğin, istiklal marşımızı okuttuğun için sevinç göz yaşları döktüğünü biliyorum, hatta  bu onur göz yaşlarını bende senin için döktüm çünkü bunu hak etmiş din.

Göndere çektirdiğin şanlı Türk bayrağımızın önünde çaldırdığın istiklal marşımızı odalarımızda hep beraber söyledik, bu anlar unutulmaz sevgili kardeşim Yerlikaya. Bu başarılarla dolu spor hayatında öyle zannediyorum ki bu devletimiz de sana bütün övünç madalyalarını boynuna taktı hem öyle taktı ki, manevi madalyalar yanında maddi ödüllerle de ödüllendirildin.

Minderlerde gösterdiğin muhteşem başarılarının hemen ardından altınlarla, evlerle ödüllendirildin, yani bir diğer değişle bu devlet seni her başarının sonunda maddi manevi ödüllerle zengin kıldı, bu kaçta ne sporcuya acaba nasip olur. Öyle zannediyorum ki senin bu genç yaşında sahip olduğun maddi manevi zenginliğe pek kimse sahip olamamıştır.

Sevgili kardeşim Hamza Yerlikaya, eğitim düzeyini bilemem, diplomaların sahtemi değil mi bilemem  ama eminim ki o eli öpülecek Anne ve Babandan aldığın, örf adet terbiyesi ile Devletine ve Milletine ihaneti hiç düşünmedin. Bu Devlet ki sana hak ettin yada hak etmedin, bir Milletvekilliğini nasip etti, yetmedi Cumhurbaşkanlığı Baş danışmalığını, bu da yetmedi sana  bir de  Bakan yardımcılığını nasip etti, haa buda yetmedi son olarak da Vakıfbank Yönetim Kuruluğu üyeliği ve başkan yardımcılığı nasip etti.

Bu makamları hak ettin yada etmedin, bütün bu makamlar senin vicdanın ile Allah arasında onun taktirini en iyi sen yaparsın gece başını yastığa koyduğun zaman bunun tahlillerini de sen yaparsın, ama makamlar, Devlet güçleri bunlar gelip geçici bir gün gelir bütün bunlar unutulur ama şunu unutma ki göğsümüzü kabarttığın o Olimpiyat, Dünya ve Avrupa şampiyonlukların hiç unutulmaz, ama inan ki verilen o makamlar hepsi unutulacak.

Ben seni hiç tanımam, bir Gazeteci olarak zaman  zaman Meclis koridorlarında görmüşlüğüm var, şimdi sana tavsiyem günlerdir halkın gündemine oturan, adeta Devlet krizi çıkarttığın Vakıf Bank yönetim Kurulundan istifa et, dünyanın sana verdiği payeler ödüller yeter, bu makamlara hiç ihtiyacın yok, o boynuna taktığın muhteşem madalyalarınla onur duy, çekil evine ve  çocuklarına servet niteliğinde emanet edeceğin şampiyonluklarınla yaşa, inan bundan daha fazla insana onur verecek makam ve mevki olmaz, böylece hem AK Partiye verdiğin zarar ve Muhalefetin ağzına  verdiğin kozları da ortadan kalırmış olursun, bunu bir kez daha düşünmeni tavsiye ederim sevgili kardeşim. Dünya, Olimpiyat ve Avrupa şampiyonu Hamza Yerlikaya.