SİYASET
Giriş Tarihi : 28-06-2021 10:06   Güncelleme : 28-06-2021 17:29

On parmağında on marifet bulunan Milletvekili

CHP’nin acar Ankara Milletvekili Servet Ünsal, aktif siyasetinin yanında yaptıkları ile de parmak ısırtıyor. Aynı zamanda Tıp Doktoru da olan Ünsal, Ankara dışında kurduğu küçük çiftliğinde kendisine adeta bir de sanat evi oluşturmuş, bu mütevazı sanat evinde siyasetin dışında ünlü sanatçılarla beraber, zaman zaman sazı eline alıyor ve müzik ziyafeti de çekiyor.

On parmağında on marifet bulunan Milletvekili

 

Gazeteci Yazarımız, Erdem Noyan Ankara’da bildiriyor.

ON PARMAĞINDA 10 MARİFEN OLAN SİYASETÇİ

Parlamento çatısı altında bu güne kadar çok marifetli siyasetçi görülmüş idi, ancak bu kez Meclis çatısı altında bir milletvekili var ki gerçek den on parmağında on marifet var.

Bu nedenle kendisine ilgi büyük ve çılgın Milletvekili adı takılmış. CHP’nin acar Milletvekili Servet Ünsal TBMM’de adeta tek başına muhalefet gibi çalışmaları yanında on parmağında on marifetli Milletvekili olarak da anılıyor.

Çok çalışkan, sanatçı ruhlu ve yardım sever bir Milletvekili olarak tanınan CHP Ankara Milletvekili Ünsal’ın özellikleri saymakla da bitmiyor. Sanatçı, Tıp Doktoru, Çiftçilik yapıyor, hayvan bakıcılığı yapıyor, kurduğu çiftlik de Tavuk, Bıldırcın, Kaz gibi hayvanları yetiştiriyor, suni civciv üretiyor, Tıp Merkezi sahibi, çok sayıda sivil toplum kuruluşunda görevleri bulunuyor. Diğer bir değişle görevleri say say bitmiyor.

Gerçek den inanılır gibi değil, CHP Millet Vekili Ankara merkezden uzak da kendisine ait mütevazi bir çiftlik evi yaratan CHP Milletvekili Ünsal, burada kendisine adeta küçük bir de sanat evi kurmuş, bu sanat evi ünlü sanatçıların adeta uğrak yeri haline gelmiş, Edip Akbayram’dan, Musa Eroğlu’na, Sabahat Ak kiraz’ dan Mahsuni Şerif’e kadar çok sayıda sanatçı dostları ile burada akşamları sanat çalışmaları da yapıyor.

Kendisini dinledikçe şaşkınlığım bir kez daha arttı,7 yaşından bu yana bağlama çalmasını bilen CHP Milletvekili Ünsal evinin bir köşesini sanat evi haline getirerek, boş zamanlarında buraya sığınarak saz çalıyor ve türküler söylüyor.

CHP Milletvekili gerçekten çok çalışkan, günün en az 18 saatini çalışarak geçiriyor kendi imkanları ile yarattığı çiftliğinde, at yetiştiriyor, çiftçilik yapıyor, tavuk yetiştirip suni yoldan ürettiği doğal yumurtacılık ile aynı zamanda ticaretini de yapıyor.

Bitmedi, CHP Milletvekili Servet Ünsal’ın yaptıkları, aynı zamanda Ankara Demet evler de yıllar önce kurduğu ‘’ Servet Ünsal Tıp Merkezi ile, binlerce çocuğa bedava sünnet hizmeti veriyor, eşi DR. Dürdane Ünsal ile kurdukları bu Tıp Merkezinde ayrıca her hafta Cuma günleri vatandaşlara ücretsiz muayene hizmetleri de veriyor.

Gerçek den CHP Milletvekili, kimseye pek nasip olmayan özelliklere de sahip, Tıp Doktoru, aynı zamanda sanatçı, Çiftçi, hayvan sever, çiftliğinde özel kangal köpekleri yetiştiriyor, tavuk, Bıldırcın, Kaz çiftliği kurmuş, bir siyasetçinin kolay kolay bilemeyeceği ve gerçekten görülmeye değer suni yumurta yetiştirilen tesislere sahip CHP Milletvekili Ünsal, kurduğu bu tesislerde bizzat kendisinin kontrolünde üretiliyor yumurtalar. İnanılır gibi değil bizzat gidip görmek gerekiyor, ayrıca bu tesiste günde binlerce tavuk, bıldırcın ve kaz yetiştiriliyor.

Merak ettim ve kendisinin daveti üzerine Ankara dışında kurduğu bu küçük çiftlik dünyasına girdim ve gördüm ki, CHP Milletvekili Servet Ünsan yoğun siyasi çalışmalar dışında kendisine başka bir dünya da kurmuş. Burada bambaşka bir yaşam oluşturmuş.

Görülmeye değer bu çiftlik evinde akşamları ünlü sanatçı dostları ile adeta müzik şöleni düzenliyor, çiftliğinde bir taraftan yetiştirdiği cins at ve köpekleri ile meşgul olurken diğer taraftan, tavukçuluk ve yumurtacılıkla da uğraşıyor. Yorulmak nedir bilmeyen CHP’nin acar Milletvekili aynı zamanda çiftçilik yapıyor ve tarımla da uğraşıyor .

Marifetli Milletvekili bütün bu meziyetlerinin yanında bir de medya ya da el atmış, Ankara da yayında bulunan bir TV kanalı ile birde radyo sahibi. Bitmedi, CHP içinde sevilen Ankara Milletvekili Servet Ünsal, on parmağında on marifetinin yanında birde, baş da OSİAD olmak üzer yedi sivil toplum kuruluşunda da aktif olarak görev yapıyor.